با حضور رئیس جهاد دانشگاهی صورت گرفت افتتاح فاز نخست بخش تشخیص اختلالات جنینی در خوزستان

ربات كشاورز: فاز نخست ˮبخش تشخیص اختلالات جنینیˮ (PGD) با حضور رئیس جهاد دانشگاهی در مركز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان راه اندازی شد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دكتر حمیدرضا طیبی در آیین افتتاح این مجموعه كه عصر روز گذشته، (یكشنبه هشتم مهرماه) در اهواز برگزار گردید با اشاره به اهمیت درمان ناباروری، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در استان های مختلف كشور با تاكید بر ظرفیت ها و توانمندی های خود فعالیت می كند و محصولات دانش بنیان بسیاری را هم تولید كرده است.
وی در عین حال تصریح كرد: برای حل مشكلات كشور باید به سمتی حركت نماییم كه اقتصاد ما به اقتصادی دانش بنیان تبدیل گردد و به تولید ملی متكی باشیم.
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به نیروی انسانی جوان موجود در كشور، اضافه كرد: جوانان باید موتور محركه اقتصاد باشند و شرایط را برای انجام فعالیت های دانش بنیان و تولید محصولات داخلی برای آنها فراهم نماییم تا خود جوانان و كشور از منافع آن بهره مند شود.
طیبی با اشاره به حمایت های سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان از پروژه های در دست اجرا، تصریح كرد: وجود تفكر حمایتی در این سازمان، باعث خرسندی است و اینكه گفته می گردد اگر جهاد دانشگاهی كارهای بزرگی در زمینه توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان انجام دهد، بودجه لازم اختصاص داده می شود، جای خرسندی است و این تفكر، سرعت رسیدن به موفقیت را بیشتر می كند و امیدواریم شاهد تفكر حمایتی در دیگر مسئولان كشور هم باشیم.

افتتاح پنج سامانه الكترونیك
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، سیدعلیرضا علوی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان هم در این آیین با اشاره به افتتاح فاز نخست “بخش تشخیص اختلالات جنینی” در مركز درمان ناباروری و رونمایی از پنج سامانه الكترونیكی در جهاد دانشگاهی خوزستان، اظهار داشت: افتتاح این بخش كه باعث تكمیل سیكل درمانی در مركز درمان ناباروری می شود، نتیجه همكاری و هم افزایی میان سازمان برنامه و بودجه استان و جهاد دانشگاهی استان بوده است.
وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه قبل از این در بازدید از مركز، قول حمایت برای افتتاح این بخش را دادند و همكاران هم تلاش كردند و در كوتاه ترین زمان ممكن، فاز نخست بخش تشخیص اختلالات جنینی قبل از لانه گزینی، به بهره برداری رسید.
علوی عنوان كرد: همینطور امروز پنج سامانه الكترونیكی در سازمان خوزستان رونمایی می گردد. این سامانه ها با تلاش معاونت پشتیبانی سازمان و استفاده از ظرفیت های موجود در سازمان طراحی و اجرا شده است و كمك می نماید ارتباط پرسرعت و موثری میان كاركنان، دانشجویان و مراجعان سازمان با مدیریت برقرار شود.

ورود به عرصه تولیدات جایگزین واردات
دكتر امید حاجتی، رییس سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان هم در این آیین با اشاره به سابقه همكاری خود با جهاد دانشگاهی، اظهار داشت: مجموعه جهاد دانشگاهی دارای ظرفیت ها و توانمندی های خوبی است و این آمادگی را داریم كه در زمینه تولیدات دانش بنیان حمایت لازم را از این مجموعه به عمل آوریم.
وی اضافه كرد: با عنایت به شرایط خاص كشور، باید در زمینه تولیدات جایگزین واردات، اقدامات خوبی صورت گیرد و جهاد دانشگاهی می تواند با ورود به این عرصه، بخش عمده مشكلات را حل كند. نمونه موفق این كار، در زمینه تولید مته های حفاری محقق شد و این موفقیت می تواند ادامه دار باشد.

بازدید از شورای راهبری مته حفاری
همچنین دكتر حمیدرضا طیبی در ادامه سفر یك روزه خود به اهواز، در شورای راهبری مته حفاری شركت و از كارخانه تولید مته های حفاری جهاد دانشگاهی خوزستان هم بازدید كرد.
وی همینطور با مهندس سپهر سپهری، مدیرعامل شركت ملی حفاری ایران و همینطور جمعی از مدیران شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب هم دیدار و در مورد همكاری های مشترك گفت وگو كرد.
دكتر طیبی در ادامه سفر خود، از پوستر دومین مسابقه ملی عكس “آن سوی واقعه”، ویژه اربعین ۱۳۹۷ كه از جانب معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان برگزار می گردد هم رونمایی نمود.
وی در انتها سفر خود، از پروژه ساخت فرهنگسرای دانشجویی مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان هم بازدید كرد.
دكتر محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی هم در این سفر دكتر طیبی را همراهی كرد.