عینک های واقعیت افزوده سبک می شوند

ربات کشاورز: محققان قصد دارند با کمک تکنولوژی های جدید عینک های واقعیت افزوده سبکی بسازند که تصاویر را به صورت مستقیم به چشم کاربر می تابانند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، محققان روشی جدید برای ساخت عینک های واقعیت افزوده ابداع نموده اند که تصاویر را به صورت مستقیم به چشم می تاباند. محققان امیدوارند این روش حجم عینک ها و هدست های واقعیت افزوده را بکاهد تا این گجت ها به اندازه یک عینک معمولی شوند.
البته این روش در حد نظریه و مقرر است نمونه اولیه ای برپایه این روش ها ساخته شود. این نمونه اولیه می تواند تصاویر و آیکون ها را رصد کند و به چشم بتاباند. اما تاباندن ویدئو به چشم ها در این مرحله ممکن نیست.
کریستوفر مارتینز از موسسه تحقیقاتی لتی و محقق ارشد این پژوهش می گوید: مابه جای آنکه به فناوری نمایشگرها بپردازیم و تلاش نماییم آنها را کوچکتر نماییم، تحقیق خویش را با ایده عینک های هوشمندی آغاز کردیم که در ابعاد نرمال هستند.
به هرحال طبق این طرح، عینک مذکور پیکسل های تصویر را به صورت جداگانه به چشم می تاباند و مغز آنها را به یک عکس کامل تبدیل می کند.
هنوز نمونه عملی عینک ساخته نشده است. محققان معتقدند نمونه اولیه چنین عینکی یک نمایشگر مونوکروم ۳۰۰در ۳۰۰ پیکسل دارد. البته باید دو نمایشگر با این خصوصیت را روی هم قرار داد.
مارتینز می گوید: استفاده از عنصر هولوگرافیک برای یک نمایشگر مخصوص شبکیه چشم بسیار متفاوت از شبکه سنتی پیکسل ها است که برای نمایشگر های معمول به کار می رود. بعنوان مثال می توان اطلاعات را بدون پیچیدگی به قسمت های چپ و راست نمایشگر منتقل کرد.