عینك های واقعیت افزوده سبك می شوند

ربات كشاورز: محققان قصد دارند با كمك تكنولوژی های جدید عینك های واقعیت افزوده سبكی بسازند كه تصاویر را به صورت مستقیم به چشم كاربر می تابانند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، محققان روشی جدید برای ساخت عینك های واقعیت افزوده ابداع نموده اند كه تصاویر را به صورت مستقیم به چشم می تاباند. محققان امیدوارند این روش حجم عینك ها و هدست های واقعیت افزوده را بكاهد تا این گجت ها به اندازه یك عینك معمولی شوند.
البته این روش در حد نظریه و مقرر است نمونه اولیه ای برپایه این روش ها ساخته شود. این نمونه اولیه می تواند تصاویر و آیكون ها را رصد كند و به چشم بتاباند. اما تاباندن ویدئو به چشم ها در این مرحله ممكن نیست.
كریستوفر مارتینز از موسسه تحقیقاتی لتی و محقق ارشد این پژوهش می گوید: مابه جای آنكه به فناوری نمایشگرها بپردازیم و تلاش نماییم آنها را كوچكتر نماییم، تحقیق خویش را با ایده عینك های هوشمندی آغاز كردیم كه در ابعاد نرمال هستند.
به هرحال طبق این طرح، عینك مذكور پیكسل های تصویر را به صورت جداگانه به چشم می تاباند و مغز آنها را به یك عكس كامل تبدیل می كند.
هنوز نمونه عملی عینك ساخته نشده است. محققان معتقدند نمونه اولیه چنین عینكی یك نمایشگر مونوكروم ۳۰۰در ۳۰۰ پیكسل دارد. البته باید دو نمایشگر با این خصوصیت را روی هم قرار داد.
مارتینز می گوید: استفاده از عنصر هولوگرافیك برای یك نمایشگر مخصوص شبكیه چشم بسیار متفاوت از شبكه سنتی پیكسل ها است كه برای نمایشگر های معمول به كار می رود. بعنوان مثال می توان اطلاعات را بدون پیچیدگی به قسمت های چپ و راست نمایشگر منتقل كرد.