رییس جهاد دانشگاهی استان تاكید كرد كشاورزی و گیاهان دارویی در صدر اولویت های پژوهشی استان گلستان

ربات كشاورز: جلسه هم اندیشی رییس و معاونان دانشگاه پیام نور استان گلستان با رییس جهاد دانشگاهی این استان برگزار گردید و در قالب آن رییس جهاد دانشگاهی گلستان بر اولویت رشته های كشاورزی و گیاهان دارویی در بحث پژوهش تاكید نمود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دكتر سید بهروز نهضتی در این جلسه اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با داشتن ۷۰ عضو هیات علمی ثابت می تواند كمك خوبی در جهت توسعه فعالیت های پژوهشی استان داشته باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور گلستان افزود: نیاز نیست برای انجام یك فعالیت پژوهشی مفید به دنبال سوژه های خاص باشیم. گاهی اوقات موضوعات عمومی و ظاهرا ساده می تواند سوژه خوبی برای تحقیقی كه بتواند مشكل جامعه را حل كند، باشد.
نهضتی با اشاره به نقش و جایگاه جهاد دانشگاهی در توسعه تحقیقات و پژوهش های كشور، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی با گزینش و اجرای طرح های پژوهشی كاربردی در مرزهای دانش حركت می كند.
رییس دانشگاه پیام نور گلستان در ادامه با اشاره به فرایند تولید در كشور، اظهار داشت: در استان گلستان بخش عمده فعالیت های اقتصادی بر محور كشاورزی است.

وی ادامه داد: در فرایند تولید محصولات، حلقه مفقوده بازرگانی و صادرات است. در گذشته فعالیت در بازار بر اساس عرضه بود ولی اكنون باید بر اساس تقاضا فعالیت كرد. در حقیقت تقاضا عرضه را شكل می دهد.

نهضتی بیان كرد: در شرایط بحرانی هم قدرت خرید مردم بازار را به سمت كالاهای خاص هدایت می كند.

مهندس رضا ثقفی، رییس جهاد دانشگاهی استان گلستان هم در این جلسه ضمن شرح مختصری از فعالیت های جهاد دانشگاهی، اظهار نمود: با عنایت به اولویت بخش كشاورزی در گلستان ماموریت پژوهشی این نهاد در استان در حوزه كشاورزی و گیاهان دارویی تعریف شده است. ما برپایه بررسی هایی كه انجام داده ایم، تلاش می نماییم در حوزه بازار بتوانیم خدمات خوبی به كشاورزان استان گلستان عرضه دهیم.

وی افزود: با عنایت به گسترش گیاهان دارویی در كشور، نقش دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی باید هدایت مدیران اجرایی به سمت تصمیم گیری در مدیریت تولید تا توزیع و بازاریابی محصولات باشد.