در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی صورت گرفت تشکیل تیم های استارتاپی برای حل مسائل مراکز درمانی

ربات کشاورز: مدیر مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از تشکیل تیم های استارتاپی برای حل مسائل مراکز درمانی دانشگاه اطلاع داد.

پریسا فتایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اهداف راه اندازی دوره ” healthcare MBA ” (مدیریت، کارآفرینی سلامت) در مرکزنوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، عنوان کرد: تولید و استقرار تیم های نوآور برای حل مسائل سلامت یکی از اهداف برگزاری این دوره ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه این دوره هم اکنون با حضور ۵۶ دانشجوی فعال علوم پزشکی شهید بهشتی و اساتید در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: در این دوره از مدیران علاقمند به بهبود و توسعه وضعیت مراکز خود دعوت شده که در بعضی جلسات این دوره شرکت کرده و وضعیت کسب و کار خویش را تشریح کنند. در نهایت دانشجویان و اساتید این دوره ضمن بررسی مسایل و مشکلات احتمالی مراکز درمانی مذکور، ضمن شناسایی و تشخیص مساله، راهکارهایی برای بهبود وضعیت مرکز ارائه می کنند.

در نخستین دور از این جلسات دکتر اسدی، مدیر کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولین و افراد کم توان بعد از ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت این مرکز درمانی از مجموعه های فعال دانشجویی درخواست نمود تا با تولید گروه های استارتاپی برای حل این مسائل، راهکارهای خلاقانه خویش را ارائه کنند.

در این راستا یک تیم استارتاپی متشکل از پنج نفر از دانشجویان فعال برای بررسی و شناسایی مساله و ارائه راهکار تشکیل شده و در حال فعالیت هستند.

این شیوه بررسی و شناخت مسایل مراکز مختلف درمانی وآموزشی برای نخستین بار در مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی شروع شده و در حال اجرای برنامه های جدیدی در این راستا است.

برگزاری کارگاه “امید” برای دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی

فتایی همینطور با اشاره به سایر برنامه های این مرکز از برگزاری کارگاهی با عنوان “امید به آینده” برای دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی با تدریس دکتر رضایی، استاد دوره کارآفرینی سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به تاثیر فضای سبز در یادگیری، اهمیت کارتیمی و احساس تعلق در آموزش و یادگیری، این دورهمی و کارگاه تخصصی با حضور ۲۰ نفر از دانشجویان در محل پارک جمشیدیه، چشمه امید برگزار و طی آن موضوعاتی همچون فرصت های جدید کسب وکار، اهمیت زمان، دلایل نا امیدی، قصد و تصمیمات قطعی، اشتیاق و تلاش مضاعف به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.