رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی خبر داد آمادگی ساخت پنل های خورشیدی برای پاسگاه های مناطق مرزی

ربات كشاورز: رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی اظهار داشت: این مجموعه آمادگی لازم را برای مشاركت در طرح های آموزشی و پژوهشی با نیروی انتظامی دارد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دكتر رضا شاهین فر در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان ضمن تقدیر از خدمات شبانه روزی سبزپوشان در برقراری نظم و امنیت در جامعه اظهاركرد: اقتدار ایران اسلامی مرهون فعالیت های شبانه روزی نیروی های مسلح است كه توانسته اند امنیتی پایدار در كشور برقرار سازند.
وی با اشاره به برنامه های توسعه ای جهاددانشگاهی، اضافه كرد: در برنامه اولیه این سازمان راه اندازی كلینیك ناباروری در دستور كار بود كه در حال تجهیز است و امیداوریم در آینده نزدیك به بهره برداری برسد.
شاهین فر با اشاره به اینكه این سازمان آمادگی لازم را برای طراحی دوربین های ترافیكی چراغ های راهنمایی و رانندگی دارد، اضافه كرد: جهاددانشگاهی می تواند با بومی سازی این فناوری مشكلات ناشی از كارافتادگی دوربین های ترافیكی چراغ های راهنمایی رانندگی را در استان مرتفع كند.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی اظهار داشت: این نهاد ظرفیت های خوبی به منظور تولید پنل های خورشیدی برای پاسگاه های نیروی انتظامی در مناطق محروم و مرزی دارد.
سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی هم در این جلسه با تاكید بر استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی درنیروی انتظامی، اضافه كرد: باید كارشناسان هر دو سازمان در مورد نحوه مشاركت در طرح های پنل خورشیدی، چتر هوشمند و دوربین های چراغ راهنمایی و رانندگی بررسی های لازم را به عمل آوردند.
او همینطور با اشاره به كاهش جرائم در سطح استان، اضافه كرد: با عنایت به فرهنگ غنی مردم و افزایش میزان سواد در جامعه به تناسب آن، وقوع جرم هم كاسته می شود چونكه میزان سواد ارتباط مستقیمی با كاهش جرائم دارد و در بیشتر جرائم افراد یا بیسواد بوده یا سواد بسیار پایینی دارند.
وی با اشاره به نقش بی بدیل رسانه ها در كاهش جرائم و افزایش احساس امنیت در جامعه، افزود: خوشبختانه در این استان رسانه های دیداری و شنیداری و مكتوب و مجازی در بخش های بسیاری با پلیس مشاركت داشته و هشدارهای لازم این سازمان را در مواقع مورد نیاز به خوبی منتشر می كنند.
مظاهری با اشاره به اینكه خراسان شمالی از امنیت پایداری برخوردار است، اضافه كرد: با عنایت به اینكه نیروی انتظامی به هیچ حزب و گروهی وابسته نبوده و نیست، امروز امنیت موجود در جامعه مرهون همت و همراهی مردم با پلیس بوده است.
طبق اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، وی با تاكید بر اینكه همواره تلاش بر این داشته ایم كه جامعه محور و پاسخگو باشیم، اضافه كرد: در هر زمانی كه امنیت مردم به خطر بیفتد تلاش كرده ایم كه به سرعت ورود نماییم تا آرامش مردم خدشه دار نشود.