معاون اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دیدار با رییس جهاددانشگاهی تاكید كرد همكاری با جهاددانشگاهی برای برند سازی و فعالیت در حوزه دانش بنیان

ربات كشاورز: معاون اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دیدار با رییس جهاددانشگاهی، همكاری با این نهاد برای برندسازی و فعالیت در حوزه دانش بنیان را از مدیران ارشد ستاد اجرایی خواهان شد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، رئیس جهاددانشگاهی و معاونین و مدیران ارشد جهاد در نشستی مشترك با معاون اقتصادی و مدیران هلدینگ های اقتصادی، انرژی ودانش بنیان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه همكاری فناورانه دو طرف بحث و تبادل نظر كردند.
در این نشست دكتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی، به معرفی توانمندی های فناورانه جهاددانشگاهی در حوزه طراحی و ساخت دكل حفاری، دستگاه لوله مغزی سیار، الكترو موتورهای دور متغیر، مبدل ها و منابع تغذیه صنعتی، طراحی و ساخت سیستم های نمكزدایی، بازوهای بارگیری نفت خام، مته های حفاری و پمپ های درون چاهی ESP و همینطور پاكسازی خاك های آلوده به مواد هیدروكربوری و تولید كربن فعال از قیر طبیعی پرداخت.
طیبی در ادامه توانمندی های فناورانه جهاددانشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت فرستنده های دیجیتال روستایی را شرح داد.
وی به توانمندی جهاددانشگاهی در حوزه تولید بذرهای هیبریدی و اصلاح نژاد دام اشار كرد و بر لزوم كار مشترك با ستاد در مناطق محروم كشور تاكید كرد.
در ادامه مهندس شكرخواه، معاون اقتصادی ستاد اجرایی ضمن تاكید بر لزوم استفاده از توانمندی های فناورانه جهاددانشگاهی توسط ستاد اجرایی، كه شركت های ستاد اجرایی استفاده از ظرفیت های داخلی خصوصاً جهاددانشگاهی را برای اجرای پروژها یك اصل می دانند، به مدیران ستاد اعلام نمودند باید با مجموعه جهاددانشگاهی همكاری فناورانه داشته باشیم.
وی همینطور همكاری با جهاددانشگاهی برای برندسازی و همكاری در حوزه دانش بنیان را از مدیران ارشد ستاد اجرایی خواهان شد.
همچنین مهندس راحت، مدیر هلدینگ انرژی ضمن معرفی حوزه های قابل همكاری، آمادگی هلدینگ انرژی را جهت استفاده از كالاها و تجهیزات ساخت داخل جهاددانشگاهی اعلام نمود و به نقش جهاددانشگاهی در كنار ستاد اجرایی برای انتقال و بومی سازی فناوری های مورد نیاز صنعت نفت تاكید كرد.
به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، دكتر بقایی، رئیس هیأت مدیره گروه اقتصادی ستاد هم اعلام نمود كه باید گروه اقتصادی تدبیر و جهاددانشگاهی تولید داخل را برای تولید اشتغال یك اصل بدانند تا با استفاده از ظرفیت های فناورانه جهاددانشگاهی و سرمایه گذاری و حمایت ستاد اجرایی بتوانیم پروژه های فناورانه در حوزه مخابرات، كشاورزی و دامپروری را انجام دهیم و توسط جهاددانشگاهی لیسانس های مورد نیاز در حوزه ICT را كسب نماییم و در حوزه های كشاورزی و دامپروری با تكنولوژی بومی شده توسط جهاددانشگاهی ظرفیت برداشت محصول و تولید گوشت و شیر را افزایش داده و به محرومیت زدایی كشور كمك نماییم.