گزارش تصویری تشریحی؛ رباتی که به کاربر خود غذا می دهد

ربات کشاورز: محققان یک بازوی رباتیک ساخته اند که روی قفسه سینه کاربر قرار می گیرد و با عنایت به حالات صورت کاربر یا مخاطب او به آنها غذا می دهد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از دیلی میل، گروهی از محققان یک ربات عجیب ساخته اند که روی قفسه سینه فرد بسته می گردد و می تواند هنگامیکه افراد خسته هستند، به آنها غذا بدهد. این بازوی رباتیک Arm-A-Dine نام دارد و روی قفسه سینه کاربر قرار می گیرد. سپس غذا را از بشقاب به سمت دهان کاربر می برد.

البته تابحال فقط نمونه اولیه ربات تولید شده است.Exertion Games Lab در دانشگاه RMIT استرالیا با همکاری موسسه طراحی اطلاعات فناوری هند این ربات را ساخته اند. در تجربه غذا خوردن هر سه بازو(دو بازوی فرد و نسخه رباتیک) برای غذا دادن به کاربر یا فرد دیگری به کار می رود.

بازوی رباتیک به وسیله یک جلیقه روی قفسه سینه کاربر قرار می گیرد. یکی از محققان درباره نحوه غذا خوردن با بازوی رباتیک می گوید: ما بازوی رباتیک را طوری قرار دادیم که حرکات آن به وسیله حالات صورت کاربر یا طرف مقابل او تعیین می گردد.
این بازو به صورت خودکار به سمت بالا و پایین حرکت می کند اما غذا را به سمت دهان نمی برد بلکه به علت وجود سنسورهای ایمنی غذا را در فاصله ۱۰ سانتیمتری دهان فرد می برد.

البته ربات ها کاملا خودکار نیستند و افراد باید حرکت کنند تا آنها دقیقا بالای بشقاب غذا قرار بگیرند. اگر فرد بخندد، ربات به او غذا می دهد و اگر اخم کند ربات از غذا دادن به او خودداری می کند.