تولید ماسک مقاوم در مقابل انواع سلاح های کشتار جمعی

به گزارش ربات کشاورز نیروی هوایی ارتش آمریکا آزمایش یک ماسک صورت جدید را برای خلبانان هواپیماها و هلکوپترهای جنگی خود به آخر رسانده که در مقابل انواع سلاح های کشتار جمعی مقاوم هستند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، ماسک مورد اشاره که JSAM-RW نام گرفته یکی از ۵ ماسک جدیدی است که مقرر است جایگزین ماسک های قدیمی شوند که تاکنون توسط کارکنان نیروی هوایی ارتش امریکا مورد استفاده قرار می گرفتند.
ماسک مذکور هم قادر به تامین اکسیژن مورد نیاز خلبانان در ارتفاع زیاد است و هم می تواند از آنها در مقابل تهدیدهای هسته ای، بیولوژیک، رادیولوژیک و شیمیایی حفاظت کند.

علت تولید این ماسک آن است که امروزه خلبانان در جریان درگیری های هوایی تنها با تهدید موشک و گلوله مواجه نمی باشند و احتمال شلیک سلاح های نامتعارف هسته ای و شیمیایی به آنها هم وجود دارد.
ماسک جدید از کل صورت و به خصوص چشم، بینی و دهان در مقابل هرگونه سلاح کشتار جمعی حفاظت می کند و از راحتی مناسبی برخوردار می باشد.
این ماسک دید خلبان را هم مسدود نمی نماید. همینطور بدنه این ماسک با پوست بدن انسان سازگاری بیشتری دارد و عمر باتری کارگذاشته شده در آن برای فعال نگهداشتن تجهیزات الکترونیکی تا شش برابر بیشتر از ماسک های قدیمی است. سازگاری با تجهیزات دید در شب هم یک مزیت دیگر این ماسک است.