رئیس جهاددانشگاهی كردستان عنوان كرد راهیابی ۵۲ ایده به مرحله پیش داوری سومین جشنواره های ایده های برتر

به گزارش ربات كشاورز رئیس جهاددانشگاهی استان كردستان از راهیابی ۵۲ ایده به مرحله پیش داوری سومین جشنواره های ایده های برتر در استان اطلاع داد و اظهار داشت: پیش داوری این ایده ها توسط افراد متخصص و مورد تایید پارك علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان در هفته جاری صورت خواهد گرفت.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، چیا سهراب نژاد، روز شنبه، ۱۷ آذر در دومین جلسه كارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان و سومین ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری سال ۹۷ كه در استانداری كردستان برگزار شد، اظهار نمود: سومین جشنواره ایده های برتر به همت جهاد دانشگاهی و با همكاری دانشگاه ها، مراكز رشد و دستگاه های اجرایی استان (۲۵ آذر) در تالار مولوی دانشگاه كردستان برگزار می گردد.
وی ادامه داد: تابحال جلسات داخلی و جلسه ای تخصصی هم با حضور مدیران علمی و پژوهشی و مدیران مراكز رشد استان در مورد برنامه های این جشنواره برگزار شده است و در هفته جاری هم ایده های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، پیش داوری می شوند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان كردستان عنوان كرد: ۵۲ ایده هم اكنون نهایی شده است كه به مرحله پیش داوری راه می یابند.
ایشان در ادامه به تشریح اهمیت داوری این ایده ها پرداخت و اظهار داشت: داوری ایده ها توسط افراد متخصص و مورد تایید پارك علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان صورت خواهد گرفت.
سهراب نژاد اعلام نمود: ایده پردازان در محورهای كشاورزی، فناوری اطلاعات، فنی مهندسی و گیاهان دارویی ایده های خویش را در این جشنواره عرضه خواهند داد.
وی تصریح كرد: در هر محور در صورت دارا بودن شرایط لازم، سه ایده برتر معرفی و تجلیل می شوند و علاوه بر این، ایده های برتر هم در مراكز رشد استان جذب خواهند شد.
رئیس جهاددانشگاهی استان كردستان در انتها اظهار داشت: همینطور ایده های برتر این جشنواره به جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان كه در ۲۸ آذرماه در دانشگاه كردستان برگزار می شود، معرفی شده و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.