رونمایی از سایت پایان نامه های كاربردی-كارفرمایی در البرز

ربات كشاورز: رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با اشاره به رونمایی از سایت پایان نامه های كاربردی-كارفرمایی در استان اظهار داشت: یكی از اهداف راه اندازی این سایت، كاربردی كردن دانش و پژوهش در امتداد نیازهای سازمان هاست.
به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدعلی اكبر هاشمی راد در مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز كه امروز چهارشنبه 28 آذر ماه در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، اظهار داشت: سایت رساله های كاربردی-كارفرمایی با همكاری اتاق بازرگانی استان البرز و به منظور به ثمر نشستن و كاربردی كردن پژوهش ها و رساله های دانشجویان كارشناسی ارشد، دكتری و نخبگان علمی به راه افتاده است.
هاشمی راد اضافه كرد: از دیگر اهدافی كه راه اندازی این سایت دنبال می كند می توان به شناسایی سازمان های حامی رساله ها، كاربردی كردن دانش و پژوهش در جهت نیازهای سازمان ها، تولید پیوند پایدار و نظام مند و همكاری مستمر بین دانشگاه و صنعت و توسعه روحیه تحقیق در عرصه های كار و عمل، شكل گیری فرهنگ ارتباطات و گفتمان و تعاملات میان استادان و دانشجویان و مراكز علمی و پژوهشی و شناسایی بازار و تقاضا و اهمیت آن و ورود به جامعه پیش از دانش آموختگی اشاره نمود.
او در آخر خاطرنشان كرد: محققین و دانشجویان می توانند با ورود به سایت ایده خویش را ثبت كنند، این ایده ها و طرح ها باید هم كاربردی و هم كارفرمایی باشد تا بتواند در صحنه ارتباط میان دانشگاه و صنعت حضور پر رنگی داشته باشد.

۸۰ درصد صنعت ایران سنتی است
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز از طریق اندازی سایت رساله های كاربردی و كارفرمایی در البرز اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه برای هدایت رساله های دانشجویی به سمت صنعت به راه افتاده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، رحیم بنامولایی در اختتامیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش البرز كه امروز چهارشنبه ۲۸ آذر در دانشگاه خوارزمی برگزار گردید اظهار داشت: اعتقاد ما در اتاق بازرگانی بر این است كه یك خلأ میان دانشگاه و صنعت وجود دارد.
بنامولایی اضافه كرد: ما برای پر كردن این خلأ از سال ۹۴ جلساتی را برگزار كردیم كه نتیجه آن در چارچوب راه اندازی مركز تسهیل گری به كمك جهاد دانشگاهی به ثمر نشست كه فضا را برای حضور صنعتگران و دانشگاه فراهم نموده است.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه برای تولید هر یك شغل به ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است اظهار داشت: بنابراین دنیا به سمت تولید بدون كارخانه رفته است.
این مسئول اضافه كرد: ما هم باید این نگاه را دنبال نماییم تا بتوانیم با استفاده از تكنولوژی روز بهترین نتایج را كسب نماییم.
وی افزود: مركز تسهیلگری كه با همكاری جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی راه اندازی شده همین نگاه را دنبال كرده است.
بنامولایی در ادامه از طریق اندازی سایت رساله های كاربردی و كارفرمایی هم اطلاع داد و اظهار داشت: این سایت برای هدایت رساله های دانشجویی به سمت صنعت به راه افتاده است تا این پژوهش ها را از خاك خوردن نجات دهد.
وی با اشاره به اینكه ۸۰ درصد صنعت ما همچنان به صورتی سنتی ادامه دارد اظهار داشت: این صنایع با علم عجین نیستند ازاین رو باید با دانش تلفیق شود كه سایت رساله های كاربردی كارفرمایی در همین راستاست.