با یك دست مومیایی؛ سیستم تایید هویت مبتنی بر رگ های خونی هم هك شد

ربات كشاورز: هكرها با طراحی و ساخت یك دست قلابی تولید شده با موم توانستند یك سیستم تایید هویت مبتنی بر رگ های خون دست را فریب دهند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از ورج، سیستم تایید هویت مبتنی بر رگ های خونی یك روش امنیتی بیومتریك است كه برای شناسایی هویت هر كاربر دست وی را اسكن می كند. اما هكرها توانستند این روش تشخیص هویت را هم دور بزنند.
دو هكر مشهور به نام های جان كریسلر و جولیان آلبرشت با استفاده از دست مومی ساخته شده خود اسكنرهای تولیدی دو شركت هیتاچی و فوجیتسو را فریب دادند. این اسكنرها در مجموع ۹۵ درصد از این بازار را در اختیار دارند. روش مورد استفاده این هكرها در كنگره ارتباطات سالانه كیوس آلمان به نمایش گذاشته شد.
پیش از این گفته می گردد اسكنرهای اثر انگشت دقت كافی نداشته و در مقابل اسكنرهای رگ های خون كه به راحتی قابل دسترس نیستند، دقت بالایی دارند. اما حالا مشخص شده كه كپی كردن از چینش رگ های خون با استفاده از یك دوربین قدرتمند اس ال آر مجهز به فیلتر مادون قرمز به راحتی ممكن بوده و اسكنرها هم بدین شیوه فریب می خورند.
هكرها می گویند برای طراحی این دست تنها ۱۵ دقیقه وقت صرف كرده اند، اما تكمیل ساخت آن مستلزم ۳۰ روز صرف وقت و تهیه بیشتر از ۲۵۰۰ عكس بوده است. بنابراین این كار صرفا با هدف اثبات این مورد انجام شد كه هك كردن این روش تایید هویت هم امكان دارد.