با یک دست مومیایی؛ سیستم تایید هویت مبتنی بر رگ های خونی هم هک شد

ربات کشاورز: هکرها با طراحی و ساخت یک دست قلابی تولید شده با موم توانستند یک سیستم تایید هویت مبتنی بر رگ های خون دست را فریب دهند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ورج، سیستم تایید هویت مبتنی بر رگ های خونی یک روش امنیتی بیومتریک است که برای شناسایی هویت هر کاربر دست وی را اسکن می کند. اما هکرها توانستند این روش تشخیص هویت را هم دور بزنند.
دو هکر مشهور به نام های جان کریسلر و جولیان آلبرشت با استفاده از دست مومی ساخته شده خود اسکنرهای تولیدی دو شرکت هیتاچی و فوجیتسو را فریب دادند. این اسکنرها در مجموع ۹۵ درصد از این بازار را در اختیار دارند. روش مورد استفاده این هکرها در کنگره ارتباطات سالانه کیوس آلمان به نمایش گذاشته شد.
پیش از این گفته می گردد اسکنرهای اثر انگشت دقت کافی نداشته و در مقابل اسکنرهای رگ های خون که به راحتی قابل دسترس نیستند، دقت بالایی دارند. اما حالا مشخص شده که کپی کردن از چینش رگ های خون با استفاده از یک دوربین قدرتمند اس ال آر مجهز به فیلتر مادون قرمز به راحتی ممکن بوده و اسکنرها هم بدین شیوه فریب می خورند.
هکرها می گویند برای طراحی این دست تنها ۱۵ دقیقه وقت صرف کرده اند، اما تکمیل ساخت آن مستلزم ۳۰ روز صرف وقت و تهیه بیشتر از ۲۵۰۰ عکس بوده است. بنابراین این کار صرفا با هدف اثبات این مورد انجام شد که هک کردن این روش تایید هویت هم امکان دارد.