در جهاددانشگاهی تربیت مدرس انجام شد تولید پاكت سیمان با استفاده از كاغذ معدنی

به گزارش ربات كشاورز در جهت حفظ محیط و صرفه جویی در هزینه ها محققان پژوهشكده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس موفق به تولید و بهینه سازی پاكت سیمان با استفاده از كاغذ معدنی شدند.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، در جهت حفظ محیط و صرفه جویی در هزینه ها محققان پژوهشكده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس موفق به تولید و بهینه سازی پاكت سیمان با استفاده از كاغذ معدنی شدند.
دكتر مهدی اسكندری، عضو هیـأت علمی پژوهشكده فرآوری مواد معدنی و مجری این پروژه با اشاره به اینكه هم اكنون اغلب شركت های تولید سیمان در كشور از مواد پلیمری پلی پروپیلن جهت بسته بندی سیمان استفاده می نمایند، اظهار داشت: این پاكت های پلیمری غیر برگشت پذیر به محیط زیست هستند و هزاران سال طول خواهد كشید كه به طبیعت بازگردند.
عضو هیـأت علمی پژوهشكده فرآوری مواد معدنی با تاكید بر این كه در این پاكت های جدید حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از پودر سنگ طبیعی استفاده می گردد و به وفور در طبیعت همچون كشورمان یافت می شود، اضافه كرد: این پاكت ها ارزانتر از پاكت های پروپلین هستند.
اسكندری اظهار داشت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد پاكت ها پودر سنگ است و از پلیمری كمتری در آن استفاده می گردد و مشكلات محیط زیستی آن بسیار كمتر از پاكت های سیمانی پلیمری به حساب می آید.
این محقق افزود: از مزایای آن می توان به این مسئله اشاره نمود كه در این فرآیند نیازی به هیچ آب مصرفی نیست و در صورت تجاری سازی این محصول توسط جهاد دانشگاهی تربیت مدرس این پاكت ها می توانند جایگزین پاكت های مرسوم شوند.
طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، این پژوهش با همكاری شركت تعاونی تامین نیاز سنگبران صفا شهر و پژوهشكده فرآوری مواد معدنی انجام شده است.