در دانشگاه علم وصنعت؛ طرح مفهومی خودروی برقی یاس رونمایی گردید

به گزارش ربات کشاورز امروز در دانشگاه علم و صنعت از طرح مفهومی خودروی برقی و دونفره یاس رونمایی گردید. این وسیله نقلیه با عنایت به شرایط تهران طراحی شده است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، بامداد امروز طرح مفهومی خودروی برقی دو نفره «یاس» در اولین همایش بین المللی قوای محرکه نوین در دانشگاه علم و صنعت ایران رونمایی گردید.
این طرح مفهومی توسط محققان پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت طراحی شده است. هم اکنون مرحله طراحی آن تکمیل و آماده ساخت نمونه و تولید است.
این خودروی برقی که برای حمل ونقل شهری طراحی شده می تواند با یک مرتبه شارژ ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید و بیشترین سرعت آن هم ۴۵ کیلومتر برساعت است.
علاوه بر آن شیب روی خودرو با عنایت به شرایط و وضعیت تهران، ۱۵ درصد به صورت متوسط تعیین شده است. ارتفاع خودرو تا زمین هم با عنایت به پستی و بلندی های شهر تهران محاسبه شده است.
بدنه خودرو هم به صورت سازه فضایی است که در پوشش آن از کامپوزیت استفاده شده است.
با وجود آنکه کلاس خودرو بین موتور سیکلت و خودرو معمولی است، اما شاسی های کامل یک خودرو را دارد و حمل ونقل با آن راحت است.
در این خودرو امکان استفاده از هر دو نوع باتری لیتیوم یونی و سرب اسیدی فراهم شده و شارژ آن هم بسیار آسان است. این خودرو مجهز به آداپتور مخصوصی است و می توان در پارکینگ خانه آنرا شارژ کرد. همینطور راننده می تواند با رجوع به ایستگاه هایی که در شهرداری ها تعیین می شود، باتری خالی خویش را تحویل داده و باتری شارژ شده را تحویل بگیرد.