مرسدس بنز ون برقی تولید كرد

به گزارش ربات كشاورز مرسدس بنز در اقدامی بی سابقه نمونه مفهومی یك خودروی ون برقی را تولید كرده كه با یك مرتبه شارژ باتری می تواند ۴۰۰ كیلومتر را طی نماید.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، این خودرو بر خلاف برخی خودروهای ون از طراحی مناسب و لوكسی در داخل خود برخوردار بوده و مقرر است تولید انبوه آن در آینده نزدیك آغاز شود. فعلاً نام Concept EQV برای خودروی مورد اشاره انتخاب شده است. Concept EQV نخستین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در معرض دید علاقمندان قرار گرفت. ظرفیت باتری این خودرو ۱۰۰ كیلووات ساعت بوده و باتری مذكور در عرض ۱۵ دقیقه به مقداری شارژ می شود كه بتوان ۱۰۰ كیلومتر را با آن طی كرد.
موتور ۲۰۱ اسب بخاری، سیستم خنك كنده پیشرفته و حداكثر سرعت ۱۶۰ كیلومتر در ساعت همچون خصوصیت های خودروی مذكور است. شركت سازنده باتری های این خودرو را در زیر كف ماشین نصب كرده كه همین امر سبب شده فضای كافی برای حضور مسافران و هم حمل بار در درون این ون وجود داشته باشد. ظرفیت این خودرو هشت نفر است و البته با تغییر وضعیت صندلی ها می توان تا حداكثر شش نفر را به این ظرفیت افزود. احتمالاً خودروی مذكور در سال ۲۰۲۰ به بازار می آید، اما قیمت آن هنوز مشخص نمی باشد.