ایمن ترین خودرویSUV ؛ تسلا از خودروی برقی مدل Y رونمایی نمود

به گزارش ربات کشاورز الون ماسک از خودروی اس یو وی و تمام برقی مدل Y رونمایی نمود. این خودرو با قیمت پایه ۳۹ هزار دلار عرضه می شود
به گزارش ربات کشاورز به نقل از آسوشیتدپرس، «الون ماسک» مدیر شرکت تسلا از یک خودروی SUV تمام الکتریک «مدل Y»رونمایی کرد. این شرکت امیدوار است با عرضه این خودرو مشتریانی را به خود جلب نماید که به دنبال یک اتومبیل تمام برقی هستند. ماسک در مراسم رونمایی اظهار داشت: این خودرو قابلیت های یک SUV را دارد اما سواری آن شبیه یک خودروی اسپرت است. در این وسیله نقلیه به نگرانی های ایمنی توجه شده و ما تخمین می زنیم ایمن ترین خودرویSUV اندازه متوسط در جهان باشد. «مدل Y» یک شیشه سقفی پانورامیک و یک نمایشگر لمسی ۱۵ اینچی برای کنترل خودرو دارد.
قیمت پایه برای نسخه استاندارد ۳۹ هزار دلار اعلام شده و می تواند با یک مرتبه شارژ ۳۷۰ کیلومتر طی نماید. نسخه ای که قابلیت پیمایش مسافت بیشتری دارد با قیمت پایه ۴۷ هزار دلار عرضه می شود و می تواند با یک مرتبه شارژ ۴۸۳ کیلومتر طی نماید. نسخه دوموتوره با چهار چرخ متحرک «مدل Y» با قیمت پایه ۵۱ هزار دلار عرضه می شود. همینطور این خودرو که می تواند در ۳.۵ ثانیه سرعت خویش را از صفر به ۹۷ کیلومتر بر ساعت برساند و بالاترین سرعت آن هم ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت است با قیمت ۶۰ هزار دلار عرضه می شود. «مدل Y» مهمترین محصول تسلا بشمار می رود چونکه برای عموم عرضه شده و شرکت با فروش آن می تواند بدهی های عظیم خویش را پرداخت کند. به قول ماسک پیش سفارش «مدل Y» از الان شروع شده است.