ایمن ترین خودرویSUV ؛ تسلا از خودروی برقی مدل Y رونمایی نمود

به گزارش ربات كشاورز الون ماسك از خودروی اس یو وی و تمام برقی مدل Y رونمایی نمود. این خودرو با قیمت پایه ۳۹ هزار دلار عرضه می شود
به گزارش ربات كشاورز به نقل از آسوشیتدپرس، «الون ماسك» مدیر شركت تسلا از یك خودروی SUV تمام الكتریك «مدل Y»رونمایی كرد. این شركت امیدوار است با عرضه این خودرو مشتریانی را به خود جلب نماید كه به دنبال یك اتومبیل تمام برقی هستند. ماسك در مراسم رونمایی اظهار داشت: این خودرو قابلیت های یك SUV را دارد اما سواری آن شبیه یك خودروی اسپرت است. در این وسیله نقلیه به نگرانی های ایمنی توجه شده و ما تخمین می زنیم ایمن ترین خودرویSUV اندازه متوسط در جهان باشد. «مدل Y» یك شیشه سقفی پانورامیك و یك نمایشگر لمسی ۱۵ اینچی برای كنترل خودرو دارد.
قیمت پایه برای نسخه استاندارد ۳۹ هزار دلار اعلام شده و می تواند با یك مرتبه شارژ ۳۷۰ كیلومتر طی نماید. نسخه ای كه قابلیت پیمایش مسافت بیشتری دارد با قیمت پایه ۴۷ هزار دلار عرضه می شود و می تواند با یك مرتبه شارژ ۴۸۳ كیلومتر طی نماید. نسخه دوموتوره با چهار چرخ متحرك «مدل Y» با قیمت پایه ۵۱ هزار دلار عرضه می شود. همینطور این خودرو كه می تواند در ۳.۵ ثانیه سرعت خویش را از صفر به ۹۷ كیلومتر بر ساعت برساند و بالاترین سرعت آن هم ۲۴۱ كیلومتر بر ساعت است با قیمت ۶۰ هزار دلار عرضه می شود. «مدل Y» مهمترین محصول تسلا بشمار می رود چونكه برای عموم عرضه شده و شركت با فروش آن می تواند بدهی های عظیم خویش را پرداخت كند. به قول ماسك پیش سفارش «مدل Y» از الان شروع شده است.