با قدرت ۴۷۰ اسب بخار؛ موتورسیكلت پرنده با موفقیت پرواز كرد

ربات كشاورز: شركت لازارت كه سال قبل از تولید موتورسیكلت پرنده آگاهی داده بود، با انتشار یك ویدئوی جدید از آزمایش موفق آن آگاهی داد.
دریافت 10 MB به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، این شركت فرانسوی اعلام نموده كه موتورسیكلت پرنده جدید این شركت دارای یك موتور مازراتی با قدرت ۴۷۰ اسب بخار است.توربین جت JetCat این موتورسیكلت پرنده باز با سرعت ۹۶ هزار دور در دقیقه به دور خود می چرخد تا توانایی كافی را برای پرواز در دستگاه LM-۸۴۷ به وجود آورد. ۴ پره هیدرولیك در زیر این موتورسیكلت حركت افقی سریع آن به سمت آسمان را ممكن می كند.
امكان افزودن دو موتور اضافی جت باز در كنار شاسی وسط این موتورسیكلت پرنده وجود دارد كه به تقسیم وزن آن كمك می نماید. این موتور هم می تواند با استفاده از پره های دایره ای شكل خود بر روی زمین حركت نماید و هم در صورت تشدید ترافیك در جاده با فشردن یك دكمه از حالت موتورسیكلت زمینی به حالت پرواز تغییر وضعیت دهد و در عرض ۶۰ ثانیه برای حركت در آسمان آماده شود.وزن كلی این موتورسیكلت ۲۴۰ كیلوگرم بوده و مقرر است در ماه اكتبر در نمایشگاه جیتكس دوبی در معرض دید علاقمندان قرار بگیرد.قیمت پیش خرید این موتورسیكلت پرنده در حدود ۵۶۰ هزار دلار اعلام شده است. البته تا آن زمان امكان تغییر در طراحی موتورسیكلت مذكور وجود دارد.