از سوی ناسا اعلام شد؛ ساخت سكونتگاه فضایی با چاپگر سه بعدی

ربات كشاورز: برنامه ناسا برای تأسیس سكونتگاه های فضایی به منظور استفاده فضانوردان با استفاده از چاپگر سه بعدی در حال اتمام بوده و به مراحل پایانی خود نزدیك می شود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، ناسا از چهار سال قبل به دنبال عملیاتی كردن این ایده بوده و حالا آنرا تقریباً تكمیل كرده است. مدلهای مجازی مفصل این طرح با همكاری گروه های متعددی تكمیل شده و مقرر است این سكونتگاه ها جهت زندگی طولانی مدت فضانوردان بر روی كره مریخ تأسیس شوند. ناسا بدین منظور مسابقه ای عمومی برگزار كرده بود تا طرح های خلاقانه ای را در این راستا دریافت كند و مقرر است هر یك از برندگان رقابت نهایی كه ماه آینده برگزار می شود، جایزه ای ۱۰۰ هزار دلاری دریافت نمایند. شركت كنندگان در این رقابت ناسا از سال ۲۰۱۵ تاكنون در كوشش برای نمایش طرح هایی بوده اند كه ایجاد سرپناه برای فضانوردان را در مریخ تنها با استفاده از چاپگر سه بعدی ممكن كند. رقبا باید در مرحله نهایی این رقابت، طرح و نقشه داخلی هر سازه و فضاهای داخلی آنها را باز اضافه كنند و نحوه ساخت هر بنا را باز به دقت تشریح كنند. بدین منظور باید مدلهای سه بعدی با استفاده از تصاویر ویدئویی به نمایش درآیند.
تا به امروز بیشترین امتیاز را در این رقابت گروه SEArch+/Apis Cor از نیویورك كسب كرده است. رتبه دوم باز به گروه Team Zoperhous از آركانزاس رسیده كه چاپ سكونتگاه های طراحی شده آن توسط ربات های خودران صورت می گیرد.