از سوی ناسا اعلام شد؛ ساخت سکونتگاه فضایی با چاپگر سه بعدی

ربات کشاورز: برنامه ناسا برای تأسیس سکونتگاه های فضایی به منظور استفاده فضانوردان با استفاده از چاپگر سه بعدی در حال اتمام بوده و به مراحل پایانی خود نزدیک می شود.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، ناسا از چهار سال قبل به دنبال عملیاتی کردن این ایده بوده و حالا آنرا تقریباً تکمیل کرده است. مدلهای مجازی مفصل این طرح با همکاری گروه های متعددی تکمیل شده و مقرر است این سکونتگاه ها جهت زندگی طولانی مدت فضانوردان بر روی کره مریخ تأسیس شوند. ناسا بدین منظور مسابقه ای عمومی برگزار کرده بود تا طرح های خلاقانه ای را در این راستا دریافت کند و مقرر است هر یک از برندگان رقابت نهایی که ماه آینده برگزار می شود، جایزه ای ۱۰۰ هزار دلاری دریافت نمایند. شرکت کنندگان در این رقابت ناسا از سال ۲۰۱۵ تاکنون در کوشش برای نمایش طرح هایی بوده اند که ایجاد سرپناه برای فضانوردان را در مریخ تنها با استفاده از چاپگر سه بعدی ممکن کند. رقبا باید در مرحله نهایی این رقابت، طرح و نقشه داخلی هر سازه و فضاهای داخلی آنها را باز اضافه کنند و نحوه ساخت هر بنا را باز به دقت تشریح کنند. بدین منظور باید مدلهای سه بعدی با استفاده از تصاویر ویدئویی به نمایش درآیند.
تا به امروز بیشترین امتیاز را در این رقابت گروه SEArch+/Apis Cor از نیویورک کسب کرده است. رتبه دوم باز به گروه Team Zoperhous از آرکانزاس رسیده که چاپ سکونتگاه های طراحی شده آن توسط ربات های خودران صورت می گیرد.