با فناوری خورشیدی؛ دقیق ترین ساعت مچی دنیا ساخته شد

ربات کشاورز: شرکت ساعت سازی سیتیزن از تولید دقیق ترین ساعت مچی دنیا آگاهی داده که مقرر است تا پیش از اختتام سال ۲۰۱۹ برای فروش ارائه شود و نور خورشید منبع اصلی تأمین انرژی آن است.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، این ساعت که با استفاده از یک کریستال کوارتز جدید طراحی شده از دقت ±۱ در سال برخوردار می باشد. به بیان دیگر، حداکثر میزان خطای ساعت مورد اشاره در سال از یک ثانیه فراتر نمی رود.ساعت مورد اشاره که Caliber ۰۱۰۰ نام دارد، در مقایسه با تمامی ساعت های مچی رقیب در بازار دقت بسیار بالایی دارد. معمولاً دقت ساعت های مچی گران قیمت و خوش ساخت در بازار ±۱۵ است و این ساعت ها هر ماه ۱۵ ثانیه تأخیر داشته یا به جلو می روند.قرار است این ساعت گران بها در سه مدل مختلف روانه بازار شود. در مجموع تنها ۸۰۰ عدد از این ساعت توسط شرکت سیتیزن تولید می شود. در درون قاب ۳۷.۵ میلیمتری هر یک از این ساعت ها از فناوری تأمین انرژی خاص سیتیزن موسوم به سوپر کوارتز – که مبتنی بر دریافت انرژی خورشید و استفاده از یک باتری خاص لیتیوم تیتانیومی است – و فناوری اختصاصی افزایش دقت استفاده شده است.
ساعت مورد اشاره با یک دفعه شارژ باتری تا شش ماه قابل استفاده می باشد و در صورت قرار گرفتن در حالت صرفه جویی این زمان به هشت ماه افزایش می یابد. این ساعت در دمای درخلال منفی ۲۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد به خوبی عمل می کند. مقاومت در مقابل ضربه و میدان های مغناطیسی همچون دیگر مزایای این ساعت است.قیمت گران ترین مدل این ساعت که در قاب آن از طلا و یاقوت استفاده شده و تنها ۱۰۰ عدد از آن تولید می شود ۱۶۸۰۰ دلار خواهد بود. قیمت دو مدل دیگر که در آنها از تیتانیوم و مروارید استفاده شده هم هر دو ۷۴۰۰ دلار است.