رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر خبر داد صدور مجوز تاسیس مركز نوآوری و شكوفایی

به گزارش ربات كشاورز رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر از صدور مجوز تأسیس مركز نوآوری و شكوفایی در استان اطلاع داد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، علی احمدی زاده در این خصوص اظهار داشت: در جهت عملیاتی كردن تفاهم نامه منعقد شده میان جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان و با پیگیری های صورت گرفته مجوز تأسیس مركز نوآوری و شكوفایی استان توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان كشور صادر شد.
وی اضافه كرد: این مركز در حوزه های انرژی، آبزیان، دریا، فناوری اطلاعات و مشاغل خانگی فعالیت خواهد نمود.
رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تصریح كرد: این توانایی وجود دارد كه به منظور پشتیبانی از پژوهشگران، افراد خلاق و ایده پرداز و تسهیل اشتغال دانش آموختگان نسبت به ایجاد دفتر در سایر شهرستان های استان هم اقدام گردد كه امید است با حمایت فرمانداری ها این مهم هم تحقق یابد.
احمدی زاده بیان كرد: این مركز بعنوان نهمین مركز نوآوری و شكوفایی كشور، در جهاد دانشگاهی واحد بوشهر راه اندازی می شود.
وی ابراز امیدواری كرد كه با استفاده از تمامی ظرفیت ها و تجارب موجود، زمینه تحقق اهداف در جهت تجاری سازی فناوری و پشتیبانی از دانشجویان و دانش آموختگان فناور و خلاق بیشتر از پیش فراهم گردد.
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر عنوان كرد: هدف از تاسیس مركز نوآوری و شكوفایی جهاد دانشگاهی بوشهر، كمك به توسعه كسب و كارهای دانش محور و در نتیجه افزایش توان اقتصادی علمی استان و همینطور شناسایی، نیازسنجی، صدمه شناسی، جذب، حمایت و راه اندازی ایده های كارآفرین، با قابلیت تجاری سازی و اشتغال زایی و شتاب دهی به فعالیت های كسب و كارهای جوان و نوپا در استان است.
احمدی زاده با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده میان جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان اظهار نمود: با عنایت به ظرفیت های مدیریتی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی موجود در استان و لزوم سرعت بخشیدن به توسعه علمی، فرهنگی و دانش بنیان استان در جهت سند چشم انداز و به منظور بهره گیری از ظرفیت ها و تجارب علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی بخصوص در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان، این تفاهم نامه منعقد شده است.
وی با اشاره به زمینه های همكاری مشترك این تفاهم نامه تصریح كرد: این مركز با همكاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان در حوزه های انرژی، فناوری اطلاعات، آبزیان و دریا فعالیت خواهد نمود.