در مرکز درمان ناباروری ابن سینا انجام می شود ارائه خدمات بلاعوض برای زوج های نابارور

ربات کشاورز: به مناسبت روز ملی جمعیت مرکز درمان ناباروری ابن سینا جهاددانشگاهی مبادرت به ارائه خدمات بلاعوض برای زوج های نابارور می کند.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر این پژوهشگاه که از مراکز پیشرفته نمایش کننده همه خدمات درمان ناباروری و سقط مکرر در کشور است همزمان با روز ملی جمعیت از ۲۸ اردیبهشت تا ۲ خرداد قسمتی از خدمات خودرا به صورت بلاعوض به زوج های نابارور نمایش می کند.
بر اساس گزارش های اعلام شده، ایران در معرض خطر منفی شدن رشد جمعیت قرار داد و با عنایت به جمعیت حدود ۲۰ درصدی زوج های نابارور در کشور، توجه به این قشر قسمتی از نگرانی های در رابطه با کاهش جمعیت را کاهش خواهد داد.
هزینه های سنگین درمان ناباروری و نداشتن پوشش بیمه ای این خدمت، خیلی از زوج های نابارور را از فرزندآوری ناامید کرده است و خیلی از این زوج ها از ادامه درمان منصرف شده اند.
مرکز درمان ناباروری ابن سینا، در این حرکت از دستگاه های اجرایی مربوطه درخواست می کند که توجهات خودرا بر تحقق رؤیای فرزندآوری، که حق مسلم هر زوجی است، معطوف داشته و به فرمایش مقام معظم رهبری، جامه عمل بپوشانند.
این مرکز ضمن تشکر از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به واسطه تاکید ایشان بر ضرورت پشتیبانی از مراکز درمان ناباروری، پوشش بیمه ای با ضوابط دقیق و حساب شده را که مانع ضرر و زیان به زوج و صرف وقت و هزینه اضافی برای ایشان شده و جلوی لطمه های روحی و روانی به ایشان را می گیرد، از ضروری ترین توجهات دانسته و در این ارتباط آمادگی نمایش هر گونه خدمات کارشناسی را می دارد.
طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، زوج های ناباروری که تمایل به دریافت خدمات بلاعوض دارند می توانند با شماره ۲۳۵۱۹ داخلی ۳۱۱ واحد روابط عمومی، تماس بگیرند.
مرکز درمان ناباروری ابن سینا در خیابان شریعتی، ابتدای خیابان یخچال، پلاک ۹۷ واقع است.

منبع: