در مركز درمان ناباروری ابن سینا انجام می شود ارائه خدمات بلاعوض برای زوج های نابارور

ربات كشاورز: به مناسبت روز ملی جمعیت مركز درمان ناباروری ابن سینا جهاددانشگاهی مبادرت به ارائه خدمات بلاعوض برای زوج های نابارور می كند.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، مركز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مكرر این پژوهشگاه كه از مراكز پیشرفته نمایش كننده همه خدمات درمان ناباروری و سقط مكرر در كشور است همزمان با روز ملی جمعیت از ۲۸ اردیبهشت تا ۲ خرداد قسمتی از خدمات خودرا به صورت بلاعوض به زوج های نابارور نمایش می كند.
بر اساس گزارش های اعلام شده، ایران در معرض خطر منفی شدن رشد جمعیت قرار داد و با عنایت به جمعیت حدود ۲۰ درصدی زوج های نابارور در كشور، توجه به این قشر قسمتی از نگرانی های در رابطه با كاهش جمعیت را كاهش خواهد داد.
هزینه های سنگین درمان ناباروری و نداشتن پوشش بیمه ای این خدمت، خیلی از زوج های نابارور را از فرزندآوری ناامید كرده است و خیلی از این زوج ها از ادامه درمان منصرف شده اند.
مركز درمان ناباروری ابن سینا، در این حركت از دستگاه های اجرایی مربوطه درخواست می كند كه توجهات خودرا بر تحقق رؤیای فرزندآوری، كه حق مسلم هر زوجی است، معطوف داشته و به فرمایش مقام معظم رهبری، جامه عمل بپوشانند.
این مركز ضمن تشكر از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی به واسطه تاكید ایشان بر ضرورت پشتیبانی از مراكز درمان ناباروری، پوشش بیمه ای با ضوابط دقیق و حساب شده را كه مانع ضرر و زیان به زوج و صرف وقت و هزینه اضافی برای ایشان شده و جلوی لطمه های روحی و روانی به ایشان را می گیرد، از ضروری ترین توجهات دانسته و در این ارتباط آمادگی نمایش هر گونه خدمات كارشناسی را می دارد.
طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، زوج های ناباروری كه تمایل به دریافت خدمات بلاعوض دارند می توانند با شماره ۲۳۵۱۹ داخلی ۳۱۱ واحد روابط عمومی، تماس بگیرند.
مركز درمان ناباروری ابن سینا در خیابان شریعتی، ابتدای خیابان یخچال، پلاك ۹۷ واقع است.

منبع: