گسترش همكاری آموزشی و پژوهشی جهاد دانشگاهی بوشهر با بیمه سلامت

به گزارش ربات كشاورز رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر با بیان این كه جهاد دانشگاهی بوشهر در حوزه های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، تجاری سازی و اشتغال فعالیت می كند، از گسترش همكاری آموزشی و پژوهشی جهاد دانشگاهی بوشهر با بیمه سلامت اطلاع داد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، علی احمدی زاده، در نشست همكاری آموزشی و پژوهشی بیمه سلامت و جهاد دانشگاهی استان بوشهر با اشاره به فعالیت های آموزشی این نهاد علمی انقلابی در استان عنوان كرد: جهاد دانشگاهی دارای دو مركز آموزش های تخصصی كوتاه مدت در مركز استان و شهرستان كنگان است و ضمن دارا بودن دوره های آموزش عمومی و تخصصی برای كاركنان دولت و عموم، پیگیر راه اندازی دانشگاه علمی كاربردی هم است.
وی تصریح كرد: ایجاد دفتر دو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و ایكنا و داشتن برنامه های فاخر فرهنگی در چارچوب سازمان های مختلف زیرمجموعه فرهنگی در حوزه های قرآنی و مركز افكارسنجی و سازمان دانشجویان همچون فعالیتهای فرهنگی جهاد دانشگاهی بوشهر محسوب می شوند.
اجرای طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر اضافه كرد: در زمینه فعالیت های پژوهشی، جهاد دانشگاهی علاوه بر انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی و كاربردی، دارای بانك سلول های بنیادی خون بند ناف بوده و همینطور پیگیر راه اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی بوده و پیگیر ایجاد مركز مطالعات، تكثیر بچه ماهی سی باس و پرورش ماهی در قفس و مزرعه انرژی خورشیدی در استان هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، اجرای طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی و مركز نوآوری و شكوفایی استان را مهمترین برنامه ها و وظیفه كنونی جهاد دانشگاهی دانست و اظهار داشت: این طرح در ۲۳ استان كشور اجرا می شود كه استان بوشهر یكی از این استان ها است.
احمدی زاده تصریح كرد: در حوزه آموزشی و پژوهشی دفتر خبرگزاری های این نهاد، آمادگی همكاری با اداره كل بیمه سلامت در حوزه های مختلف فرهنگ سازی در زمینه استفاده از دفترچه های الكترونیكی، صدمه شناسی طرح الكترونیكی دفترچه ها و اجرای طرح های نظرسنجی توسط مركز افكارسنجی ایسپا و آموزش های عمومی و تخصصی در استان را داریم.
درخواست همكاری با عنایت به توانمندی جهاددانشگاهی در عرصه های پژوهشی و آموزشی
پرویز رمضانی، مدیركل بیمه سلامت استان بوشهر در ادامه این نشست اظهار داشت: ۵۱۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و سلامت قرار دارند.
رمضانی اضافه كرد: مطالبات مربوط به سال قبل موسسات تخصصی درمانی طرف قرارداد در استان بوشهر تا آخر آذرماه پرداخت شده است.
وی تصریح كرد: مبلغی در حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بابت مطالبات سال قبل مراكز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر شامل پزشكان، مراكز پاراكلینیك، آزمایشگاه ها، مراكز تصویربرداری و درمانگاه های خصوصی دولتی و بیمارستان ها پرداخت شده است.
ایشان در ادامه بیان كرد: طرح الكترونیكی كردن نسخه های الكترونیكی به صورت پایلوت در شهر گناوه در حال اجرا می باشد كه سبب شده تاثیرات مهمی در حذف دفترچه و كاهش اشتباهات در تجویز و عرضه دارو به بیمار و همینطور سهولت در كار مردم را فراهم آورد.
مدیركل بیمه سلامت بوشهر اظهار نمود: با عنایت به توانمندی جهاد دانشگاهی در عرصه های پژوهشی و آموزشی درخواست انجام كار پژوهشی در زمینه مصرف زیاد دارو، بررسی علت بار مراجعات زیاد بیماران به مراكز درمانی و طرح نظرسنجی در مورد دفترچه و نسخه های الكترونیكی را داریم.