رییس جهاد دانشگاهی استان مركزی عنوان كرد قابلیت خدمات دهی آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد به استان های همجوار

به گزارش ربات كشاورز رئیس جهاد دانشگاهی استان مركزی اظهار داشت: آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی استان در حوزه سنجش انواع آلاینده ها فعال است و توان توسعه گستره كاری خویش را دارد، به نحوی كه قابلیت خدمات دهی به استان های همجوار را هم داراست.
مسعود شهرجردی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: پنجم ژوئن مصادف با ۱۵ خردادماه روز جهانی محیط زیست نامگذاری شده است و هر ساله برپایه دغدغه زیست محیطی در جهان یك شعار برای این روز انتخاب می شود و در سال ۲۰۱۹ برای این روز شعار” كاهش آلاینده ها و پسماندها؛ آسمان آبی و زمین سبز” انتخاب شده است.
وی با اشاره به اینكه سیاست های موجود در كشور بر لزوم گسترش و توسعه رویكردهای زیست محیطی در جامعه تكیه و تاكید دارد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی استان مركزی از اواخر سال قبل فعالیت آزمایشگاه معتمد محیط زیست خویش را با مجوز رسمی از سازمان حفاظت محیط زیست استان شروع كرد. این آزمایشگاه در واقع یكی از جامع ترین آزمایشگاه های خدماتی و تحقیقاتی در كشور به حساب می آید.
شهرجردی خاطرنشان كرد: این آزمایشگاه با ساماندهی تجهیزات و استفاده از پیشرفته ترین امكانات در صدد عرضه بهترین خدمات است، بر همین مبنا گستره كاری و خدماتی خویش را در حوزه آنالیز كامل نمونه پساب صنعتی و فاضلاب متمركز كرده است كه در این راستا كلیه نتایج آنالیزها مورد تأیید است.
وی افزود: در بخش ها و زیرمجموعه های این مركز، آزمایشگاه فیزیكی و شیمیایی و بیولوژی فعال است كه پارامترهای مختلفی را اندازه گیری می كند، همینطور سنجش آلاینده های هوا، گازها و غبار خروجی و ذرات محیطی، سنجش آلاینده های فیزیكی و شیمیایی، سنجش آلاینده های خاك، بیولوژی و صدا در این آزمایشگاه انجام می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی استان مركزی با اشاره به اینكه آزمایشگاه فیزیكی و شیمیایی و بیولوژی هم اكنون در استان فعال است، اما توان و پتانسیل خدمات دهی به صنایع و سازمان های استان های همجوار را دارد و می توان دامنه كاری آنرا وسعت بخشید، اضافه كرد: این مركز تابحال فعالیت های متنوع و قابل قبولی را شروع كرده و به انجام رسانده است و در حال شناسایی زمینه های كاری متعددتری است و آمادگی دارد در كنار همه صنایع استان باشد و خدمات لازم را عرضه كند.