سرپرست مركز علمی كاربردی جهاددانشگاهی مشهد: بیشتر از ۹۵ درصد اساتید این مركز فوق لیسانس و دكترا هستند

ربات كشاورز: سرپرست مركز علمی كاربردی جهاد دانشگاهی مشهد تعداد دانشجویان این مركز در سال تحصیلی 97-98 را 3338 دانشجو عنوان نمود و اظهار داشت: در این مركز به ازای هر 11.8 دانشجو در این مركز یك استاد وجود دارد كه بالاتر از استانداردهای دانشگاه جامع علمی كاربردی است. هم اكنون بیشتر از 95 درصد اساتید این مركز فوق لیسانس و دكترا هستند.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب اظهار نمود: هم اكنون در مركز علمی كاربردی جهاد دانشگاهی مشهد، ۲۰ رشته در مقاطع كاردانی و كارشناسی تدریس می شود.
وی درباب وضعیت مركز علمی كاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در طرح ساماندهی مراكز علمی كاربردی، افزود: سامانه سطح بندی مراكز علمی كاربردی در سال ۹۸ فعال شده و در حال ورود اطلاعات هستیم ولی تابحال سطح بندی دقیقی از مراكز علمی كاربردی كشور انجام نشده است.
افروغی، افزایش و ارتقای كیفیت آموزش های مهارتی و شناخته شدن بعنوان یك دانشگاه كارآفرین (نسل سوم) و جذب دانشجو در رشته های مورد نیاز بازار را از فعالیت های مركز برای جذب دانشجوی بیشتر ذكر كرد.
بگفته سرپرست مركز علمی كاربردی جهاد دانشگاهی مشهد رایزنی با اتحادیه ها، اصناف و صنایع در رابطه با رشته های مركز در چارچوب درس كاربینی و كارورزی برای رفع نیازهای آنها، قسمتی از فعالیت های انجام شده درباب ارتباط این مركز با صنعت است.
وی برگزاری بیشتر از ۱۴۰ كارگاه آموزشی، سمینار و همایش و همین طور فعال كردن انجمن های علمی و كانون های دانشجویی و ترغیب دانشجویان به ارائه مقالات علمی- پژوهشی را از اهم فعالیت های پژوهشی مركز در سال تحصیلی جاری برشمرد.
افروغی فعالیت های فرهنگی مركز آموزش عالی علمی كاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در سال تحصیلی جاری را در ۶ حوزه دینی و مذهبی، حوزه اردوهای فرهنگی، تفریحی و علمی، حوزه مطالبه گری و آزاد اندیشی، حوزه تربیت بدنی و ورزش، حوزه نمایشگاهی و حوزه جشنواره و مسابقات عنوان نمود.
وی به راه اندازی مركز نوآوری توسط مركز علمی كاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در سال تحصیلی جاری اشاره و اشاره كرد: این مساله در بالا رفتن میزان اشتغال دانش آموختگان بسیار مؤثر بوده است. مركز رشد كه مكمل مركز نوآوری است تا سال آینده راه اندازی می شود و چرخه تحصیل تا اشتغال را كامل خواهدنمود.
بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، وی افزایش رشته های مهارتی بیشتر، توجه ویژه به دروس كاربینی و كارورزی و دروس گروه كارآفرینی و توجه ویژه به تقویت زیرساخت های كارآفرینی را از برنامه های سال تحصیلی آینده برشمرد.

منبع: