در راستای بهره مندی از توانمندی های تخصصی برگزار شد نشست مشترك بین سازمان های جهاد دانشگاهی خواجه نصیر و صنعتی شریف

به گزارش ربات كشاورز با هدف گسترش همكاریهای علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همینطور بهره مندی از توانمندی های تخصصی و امكانات دو طرف در حوزه های مختلف، نشست مشتركی بین سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی و سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار گردید.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، روز دوشنبه، ۱۷ تیر ماه نشستی با حضور رؤسا، معاونین و مشاورین دو سازمان در محل پژوهشكده جهاد خواجه نصیر، به منظور ایجاد همفكری، هم افزایی و همكاری دو طرف و با هدف گسترش همكاریهای علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همینطور بهره مندی از توانمندی های تخصصی، ظرفیت ها و امكانات دو طرف در حوزه های تخصصی برگزار گردید.
در این نشست كه با حضور رئیس، معاونین، مشاورین، مدیران و كارشناسان دو سازمان، برگزار گردید دكتر اصغری، رئیس سازمان خواجه نصیر و دكتر آخوندی رئیس سازمان شریف بر لزوم اهتمام جدی بر انجام همكاری مشترك اهتمام ورزیدند.
از جمله محورهای موضوعی این نشست می توان به استفاده از ظرفیت های دانشی و مهارتی موجود، تعامل، توسعه و بهره مندی از ظرفیت های آموزشی، پژوهشی، طرفین در زمینه دوره های آموزشی مشترك، بهره گیری از منابع تخصصی و تجارب و دانش موجود در حوزه های مختلف اشاره نمود.
طبق اعلام روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر، سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر با هدف شناسایی نیازهای صنعت كشور در زمینه طراحی و تولید پروژه های كاربردی تا كنون با به ثمر رساندن بیشتر از ۱۵۰ پروژه كاربردی در چارچوب قرارداد با مراكز مختلف صنعتی، ضمن بی نیاز كردن كشور از بسیاری اقلام وارداتی، گام های محكم و قابل قبولی را در جهت خودكفایی و صرفه جویی ارزی برداشته است.
از آنجا كه كلیه مراحل این پروژه ها شامل تحقیقات، طراحی و ساخت بدست كارشناسان و متخصصان این واحد صورت گرفته، با دانش فنی كسب شده می توان محصولات متنوعی را برای كاربردهای مختلف طراحی و اجرا كرد.
عمده پروژه های این واحد بر طراحی و ساخت دستگاه هایی تمركز دارند كه از نظر فناوری، اشتغال زایی و ارزش علمی در سطح بالایی قرار داشته و تا كنون در سه دوره جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه های ممتاز را به خود اختصاص داده اند. همینطور این واحد موفق به دریافت گواهینامه بین المللی ISO 9001- 2008 در مدیریت كیفیت شده است.