رونمایی از نخستین خودروی تمام برقی هیوندایی

به گزارش ربات کشاورز شرکت کره ای هیوندایی از نخستین خودروی تمام برقی کراس اور این کشور رونمایی کرده است. این خودرو که کنا نام دارد، حدود ۳۷ هزار دلار قیمت دارد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از آسین ایج، مقرر است این خودرو از راه نمایندگی های هیوندایی در ۱۱ شهر کره جنوبی برای فروش ارائه شود. همچون خصوصیت های این خودرو می توان به چراغ های ال ای دی قدرتمند، نمایشگر لمسی دارای رابط کاربری پیشرفته برای کنترل بخش های مختلف خودرو و همچون امکانات چندرسانه ای و تهویه مطبوع و تایرهای ۱۷ اینچی اشاره نمود.
خودروی مورد اشاره دارای ۶ کیسه هوای استاندارد، ترمز ای بی اس، دستیار خودکار رانندگی و سازگاری با سیستم های رانندگی اندروید ائوتو و کار پلی اپل است. باتری ۳۹.۲ کیلووات ساعتی این خودرو ۴۵۲ کیلومتر رانندگی با آنرا با یک مرتبه شارژ ممکن می کند. البته به شرطی که خودرو با سرعتی بیشتر از ۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت نکند. این رقم در صورت افزایش سرعت رانندگی به ۳۰۰ کیلومتر کاسته می شود.
موتور ۱۳۶ اسب بخار این خودرو دارای نیروی گشتاور ۳۹۵ نیوتون متر بوده و رانندگی آرام و بی صدا را ممکن می کند. شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۹.۷ ثانیه بوده و شارژ ۱۰۰ درصد باتری این خودرو در عرض ۵۷ دقیقه صورت می گیرد.