رییس ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری در بازدید از پژوهشكده معتمد؛ یك مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه داشته باشد

ربات كشاورز: در آستانه سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی و به دنبال اعلام سه طرح برتر از پژوهشكده معتمد جهاددانشگاهی در رویداد استارتاپی ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری، رئیس این ستاد طی بازدیدی ضمن آشنایی با فعالیت های پژوهشی و پژوهشگران این مجموعه، طرح ها و پژوهش های محصول محور را جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی ارزیابی كرد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دكتر سعید سركار، رئیس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پژوهشكده معتمد جهاددانشگاهی كه امروز (چهارشنبه، 9 مرداد) انجام شد؛ اظهار داشت: اقدامات بسیار ارزشمندی در پژوهشكده معتمد انجام شده است كه آماده تجاری سازی و سرمایه گذاری است.
وی با تاكید بر این مهم كه یك مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه گذاری تجاری سازی محصولاتش را داشته باشد، اشاره كرد: در پژوهشكده معتمد ریسكی برای تكنولوژی وجود ندارد چونكه اقدامات انجام شده بسیار باارزش بوده است و مجموعه های بسیاری علاقمند به سرمایه گذاری در زمینه های تكنولوژی تولید شده، هستند.
سركار با اشاره به اهمیت بحث ایجاد انگیزه در پژوهشگران و پژوهشگران فناور افزود: پشتیبانی از محصول و ورود آنها به بازار، ضمن ایجاد انگیزه روحی برای محقق، باید در زندگی اقتصادی وی نیز تاثیرات خودرا نشان دهد.
رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران وجود روحیه جهادی توامان با انگیزه پژوهشگری در پژوهشكده معتمد را از نقاط قوت این مجموعه عنوان كرده و اضافه كرد: با شرایط ویژه این مركز حركت رو به جلو و همكاری در جهت تجاری سازی محصولات یك نیاز شمرده می شود.
دكتر مجیدزاده، رئیس پژوهشكده معتمد نیز در معرفی فعالیت های این پژوهشكده با اشاره به رشد چندین برابری فعالیت های علمی و پژوهش های محصول محور، تنوع و همگرایی دپارتمان ها و مراكز خدمات تخصصی درحوزه های پزشكی و مهندسی این مجموعه را رمز بارور شدن و موفقیت این مجموعه عنوان نمود.
بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشكده معتمد جهاددانشگاهی، دكتر رامین صرامی، معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی پژوهشكده معتمد نیز با اشاره به پیشرفت های قابل توجه در حوزه های مهندسی پزشكی و نانو كشور، اشاره كرد: پژوهشكده معتمد با تكیه و بهره گیری از نیروهای جوان و مستعد با روحیه جهادی، سیاست راهبردی در توسعه فناوری و تولید محصولات فناورانه همین طور برخورداری از مركز فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان خود از ظرفیت كم نظیری جهت رفع نیازهای محصولات فناورانه و محصولات مورد نیاز در درمان سرطان بوده و در این راستا درحال ایجاد شتاب دهنده تخصصی سرطان كشور است.

منبع: