رییس ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری در بازدید از پژوهشکده معتمد؛ یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه داشته باشد

ربات کشاورز: در آستانه سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی و به دنبال اعلام سه طرح برتر از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در رویداد استارتاپی ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری، رئیس این ستاد طی بازدیدی ضمن آشنایی با فعالیت های پژوهشی و پژوهشگران این مجموعه، طرح ها و پژوهش های محصول محور را جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی ارزیابی کرد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، دکتر سعید سرکار، رئیس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی که امروز (چهارشنبه، ۹ مرداد) انجام شد؛ اظهار داشت: اقدامات بسیار ارزشمندی در پژوهشکده معتمد انجام شده است که آماده تجاری سازی و سرمایه گذاری است.
وی با تاکید بر این مهم که یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه گذاری تجاری سازی محصولاتش را داشته باشد، اشاره کرد: در پژوهشکده معتمد ریسکی برای تکنولوژی وجود ندارد چونکه اقدامات انجام شده بسیار باارزش بوده است و مجموعه های بسیاری علاقمند به سرمایه گذاری در زمینه های تکنولوژی تولید شده، هستند.
سرکار با اشاره به اهمیت بحث ایجاد انگیزه در پژوهشگران و پژوهشگران فناور افزود: پشتیبانی از محصول و ورود آنها به بازار، ضمن ایجاد انگیزه روحی برای محقق، باید در زندگی اقتصادی وی نیز تاثیرات خودرا نشان دهد.
رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران وجود روحیه جهادی توامان با انگیزه پژوهشگری در پژوهشکده معتمد را از نقاط قوت این مجموعه عنوان کرده و اضافه کرد: با شرایط ویژه این مرکز حرکت رو به جلو و همکاری در جهت تجاری سازی محصولات یک نیاز شمرده می شود.
دکتر مجیدزاده، رئیس پژوهشکده معتمد نیز در معرفی فعالیت های این پژوهشکده با اشاره به رشد چندین برابری فعالیت های علمی و پژوهش های محصول محور، تنوع و همگرایی دپارتمان ها و مراکز خدمات تخصصی درحوزه های پزشکی و مهندسی این مجموعه را رمز بارور شدن و موفقیت این مجموعه عنوان نمود.
بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی، دکتر رامین صرامی، معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی پژوهشکده معتمد نیز با اشاره به پیشرفت های قابل توجه در حوزه های مهندسی پزشکی و نانو کشور، اشاره کرد: پژوهشکده معتمد با تکیه و بهره گیری از نیروهای جوان و مستعد با روحیه جهادی، سیاست راهبردی در توسعه فناوری و تولید محصولات فناورانه همین طور برخورداری از مرکز فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان خود از ظرفیت کم نظیری جهت رفع نیازهای محصولات فناورانه و محصولات مورد نیاز در درمان سرطان بوده و در این راستا درحال ایجاد شتاب دهنده تخصصی سرطان کشور است.

منبع: