دانشگاه تبریز میزبان کنگره بین المللی حشره شناسی ایران

ربات کشاورز: سومین کنگره بین المللی حشره شناسی ایران در ایام ۲۶ تا ۲۸ مردادماه جاری به میزبانی دانشگاه تبریز انجام می شود.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، گروه گیاه پزشکی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز در امتداد ماموریت آموزشی و پژوهشی خود، با همکاری انجمن حشره شناسی ایران، سومین کنگره بین المللی حشره شناسی ایران را با حضور اساتید، پژوهشگران و دانشجویان در رشته های حشره شناسی کشاورزی، حشره شناسی پزشکی و سایر رشته های مرتبط برگزار خواهدنمود.
بر پایه همین گزارش، هر سال بخش قابل توجهی از محصولات کشاورزی توسط عوامل ناخواسته زنده و غیر زنده از دسترس انسان خارج می شود که در این بین نقش حشرات به سبب بالا بودن جمعیت و توانایی سازگاری قابل توجه آنها، مهم تر از بقیه عوامل است.
بعلاوه حشرات با تولید کالاهای اقتصادی مهم مانند عسل، ابریشم، موم، رنگ، لاک و غیره، با گرده افشانی و بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی نقش مهمی در چرخه اقتصادی ایفا می کنند. علاوه بر اهمیت قابل توجه حشرات در کشاورزی، نقش مهم آنها در بهداشت، محیط زیست و توانایی برخی از حشرات در انتقال عوامل بیماری زای انسان و دام، وظیفه متخصصین و پژوهشگران رشته حشره شناسی را سنگین تر و مطالعات مربوط را با ارزش تر کرده است.