نخستین بوت كمپ تخصصی هوش مصنوعی پایان یافت

ربات كشاورز نخستین بوت كمپ تخصصی هوش مصنوعی پایان یافت
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، اولین بوت كمپ تخصصی هوش مصنوعی توسط یكی از شتاب دهنده های فعال، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی (ستفا)، سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه مدل كسب و كارهای حوزه هوش مصنوعی و تربیت تیم های كارآفرین برای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی از تاریخ ۱۳ تیرماه شروع شده و نهایتا روز پنجشنبه هفتم شهریور ماه با معرفی تیم های برتر پایان یافت.
بوت كمپ ها دوره های فشرده͏ ای هستند كه فناوران را برای ورود به بازاركار آماده می͏ كنند. در این رویداد دوره͏ هایی جدی و سرشار از چالش͏ های متفاوت ارائه می͏ شود تا در نهایت فناوران مهارت های خویش را بالا برده و طرح͏ های نوآورانه و فناورانه را برای سرمایه گذاران و سازمان هایی كه چالش های خویش را پیش تر اعلام نموده بودند، با استفاده از هوش مصنوعی عرضه كرده و كسب و كار خویش را راه اندازی كنند.
در این رویداد از بین تیم های متقاضی شش تیم از جانب كمیته داوران انتخاب و وارد فرایند بوت كمپ شدند تا طی مدت دو ماه چالش های عرضه شده از جانب سازمان های متقاضی همچون جهاد دانشگاهی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی و سازمان فناوری اطلاعات را رفع كنند.
ارائه پایانی این دوره پنج شنبه ۷ شهریور ۹۸ از ساعت ۱۴ الی ۱۹ در صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار و تیم های برتر مورد حمایت حامیان رویداد قرار گرفتند.
مهندس بختیاری در مراسم اختتامیه نخستین بوت كمپ تخصصی هوش مصنوعی متذكر شد: توسعه هوش مصنوعی نیازمند ترویج و توسعه زیرساخت است.
معاون تجاری سازی و امور پاركها و مراكز رشد ستفا جهاد دانشگاهی با اشاره به اهمیت و توسعه هوش مصنوعی در آینده تكنولوژی اظهار داشت: هوش مصنوعی سیستم هایی هستند كه می توانند واكنش هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی را در شرایط خاص و پیچیده برای حل مسایل ارائه دهند.
مهندس حسین بختیاری درعین حال اظهار نمود: این رویداد با هدف ترویج مفاهیم هوش مصنوعی، توسعه مدل كسب و كارهای حوزه هوش مصنوعی و تربیت تیم های كارآفرین برای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی از تاریخ ۱۳ تیرماه با مشاركت نزدیك به 100 نفر از علاقمندان و فناوران متخصص و دارای مهارت و دانش شروع شده است كه نهایتا در روز پنجشنبه هفتم شهریور ماه بعد از داوری با معرفی تیم های برتر پایان یافت.
وی با تاكید بر اینكه هوش مصنوعی می توانند تحولات گسترده ای را در فناوری اطلاعات و سایر حوزه های مهندسی و حتی زندگی انسانها رقم بزند، اضافه كرد: ایجاد مشاغل جدید و كاهش هزینه ها و افزایش رفاه از دیگر مزایای این گونه فناوری ها است.
معاون تجاری سازی و امور پارك ها و مراكز رشد سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی اضافه كرد: هم اكنون اطلاعات مردم و حتی مسئولین نسبت به هوش مصنوعی و كاربردهای آن بسیار محدود است كه برگزاری اینگونه رویدادها می تواند سبب ترویج آن در سطح جامعه بویژه نخبگان و فناوران شود.
بختیاری اظهار داشت: در این رویداد از بین تیم های متقاضی كه نزدیك به 10 تیم بودند شش تیم از جانب كمیته داوران انتخاب و وارد فرایند بوت كمپ شدند تا طی مدت دو ماه چالش های عرضه شده از جانب سازمان های متقاضی همچون جهاد دانشگاهی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی و سازمان فناوری اطلاعات را با كمك منتورها و مشاوران خبره رفع با استفاده از هوش مصنوعی رفع كنند.
در انتهای این رویداد یكی از تیم ها كه چالش حوزه آموزش و اشتغال جهاد دانشگاهی را برگزیده بود مورد حمایت این نهاد قرار گرفت و یك استارتاپ هم توسط شتابدهنده حامی این مراسم، حمایت مالی و معنوی خواهد شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی ستفا، بختیاری در انتها از مجریان و حامیان این رویداد همچون شتاب دهنده همتك، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی (ستفا)، سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برگزاری این رویداد قدردانی كرد.