۱۴۰ توافق نامه همكاری با هدف دانش بنیان شدن صنایع غذایی منعقد شد

ربات كشاورز: 140 توافقنامه میان شركت های فناور فعال در حوزه صنایع غذایی با سرمایه گذاران منعقد شد.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در حاشیه گردهمایی فعالان عرصه صنعت غذایی از عزم جدی معاونت علمی و فناوری برای رونق صنعت مواد غذایی با كمك شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها آگاهی داد و اظهار داشت: مواد غذایی و تجهیزات دانش بنیان تأمین آن، یك حوزه راهبردی است و معاونت علمی و فناوری، برای نفوذ فناوری و خودكفایی دانش فنی در این عرصه برنامه های حمایتی و عملیاتی پیش بینی كرده است.
وی اضافه كرد: علاوه بر حوزه غذا، از توسعه همه صنایعی كه برای كشور مهم و راهبردی است، با كمك شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها حمایت می نماییم.
ستاری با عنایت به اهمیت بالای صنایع غذایی و ضرورت دانش بنیان شدن این حوزه، گفت: در بعضی از بخش های این صنعت گسترده كه نیازمند دانش فنی و تجهیزات دانش بنیان است كمبودهایی وجود دارد. شركت های دانش بنیان به این حوزه وارد شده اند و كارآمدی خودرا به خوبی نشان داده اند. تلاش می نماییم تا این كسب و كارها، تولید دانش بنیان را در این عرصه رونق ببخشند.
معاون علمی و فناوری همین طور از ورود شركت های دانش بنیان به حوزه تأمین تجهیزات دانش بنیان و مواد غذایی دام، طیور و آبزیان آگاهی داد و اشاره كرد: نیازهای كشور در حوزه های مهمی مانند واكسن، دارو، افزودنی های غذایی، اسیدهای آمینه، آنتی بیوتیك، پروبیوتیك ها و دیگر حوزه های مواد غذایی مانند دام، طیور و آبزیان، با ترغیب و حمایت شركت های دانش بنیان و استارتاپی به فعالیت در این عرصه برطرف می شود.
وی برگزاری نمایشگاه ها و گردهمایی ها را گام مهمی برشمرد كه سبب می شود فاصله كشور با صنعت غذایی دانش بنیان و خودكفا كاهش پیدا كند.
ستاری اضافه كرد: در حوزه تأمین غذا خصوصاً غذای دام كمبودها و وابستگی هایی وجود دارد؛ بطور كلی پروسه تولید غذا از مزرعه تا مصرف مورد توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است كه شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها، كشور را در بخش فناورانه این حوزه یاری می كنند.
وی افزود: امروز ۱۴۰ قرارداد دانش بنیان به ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیارد تومان و ۳ تفاهم نامه در گردهمایی فعالان عرصه صنعت غذایی منعقد شد.

منبع: