جشنواره كشوری ایتات برگزار می شود، آخرین مهلت ثبت نام

ربات كشاورز: جشنواره كشوری ˮایتاتˮ (ایده ها و تجربیات آموزشی و تربیتی) انجام می شود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، جشنواره كشوری ایتات (ایده ها و تجربیات آموزشی و تربیتی) با هدف تقویت خلاقیت و ارتقای توانمندی معلمان، مربیان و اساتید و همین طور گردآوری ایده های تربیتی نوآورانه در آبان ماه ۱۳۹۸ برگزار می گردد.
این جشنواره به صورت مردمی اما با مشاركت سازمان های مختلفی همچون سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش، مجتمع فرهنگی و آموزشی امام صادق (ع)، مجله نوآفرین، مؤسسه برهان و پردیس تربیتی توانا برگزار می گردد.
سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نیز با بهره مندی از شبكه باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی كه بزرگترین شبكه دانشجویی حوزه محیط زیست و منابع طبیعی كشور با بیشتر از ۴۲۰ گروه فعال در این حوزه است، بعنوان یكی از سرمایه گذاران و حامیان این جشنواره، با محوریت مسائل و راهكارهای آموزشی و تربیتی آشنایی با محیط زیست و حفاظت از آن از متولیان این جشنواره شناخته می شود.
در این جشنواره كه در دو مرحله مقدماتی و كشوری برگزار می شود، ایده ها و تجربیات آموزشی و تربیتی از سراسر كشور گردآوری می شوند و ۵۰ ایده در این جشنواره توسط صاحبنظران و فعالان حوزه تعلیم و تربیت داوری و انتخاب می شوند و برای دوره نهایی ارسال خواهد شد. از بین ۵۰ ایده، ۱۵ ایده برتر بر روی سكوی جشنواره به معرض نمایش گذاشته می شوند و جوایزی نقدی برای پشتیبانی از اجرایی شدن ایده یا ترویج آن تجربه، تعلق خواهد گرفت. همین طور ۱۵ ایده برتر كه امكان اجرایی شدن آنها وجود داشته باشد، برای جذب سرمایه گذار در اختتامیه جشنواره به نمایش درمی آیند و سایر طرح ها و ایده ها كه در قالب ۵۰ ایده برتر به دوره نهایی ارسال شده بودند نیز برای جذب سرمایه گذار در نمایشگاه ایتات در معرض دید همگان قرار می گیرند. مردمی بودن، تمركز بر ایده های خلاقانه، مسئله محور بودن و نوآوری در مسائل تربیتی ازجمله خاصیت های مورد تاكید برگزاركنندگان جشنواره است.
طبق اعلام روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، این سازمان نسبت به تقدیر از دو ایده برتر و پشتیبانی از اجرایی شدن یك ایده با محوریت مسائل و راهكارهای آموزشی و تربیتی آشنایی با محیط زیست و حفاظت از آن اقدام خواهدنمود.
تربیت دینی، تعمیق ارتباط نوجوان با امام عصر (عج)، اصلاح فرایندهای آموزشی در فضای واقعی و مجازی (با تاكید بر نقش مدرسه، معلم، دانش آموز و مواد و رسانه های آموزشی شامل كتاب و…)، اقتضائات جنسیتی تربیت دختران (با تاكید بر پروسه تربیت و آموزش در نظام رسمی آموزش و پرورش)، طراحی رشته آموزشی تلفیقی از علوم انسانی و هنر، برگزاری مراسمات تربیتی خصوصاً جشن تشرف، ترویج كتابخوانی در مدارس، روش های افزایش انگیزه تحصیلی (با تاكید بر دانش آموزان دوره دوم دبیرستان) و آشنایی با محیط زیست و حفاظت از آن (راهكارهای آموزشی و تربیتی آشنایی با محیط زیست، مسائل و راهكارها) همچون محورهای كلی جشنواره ایتات محسوب می شوند.
برمبنای اعلام دبیرخانه جشنواره، ۳۱ شهریور ماه جاری آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره ایتات است.

منبع: