گامی رو به جلو برای ایجاد دید در شب در انسان

به گزارش ربات كشاورز محققان در صددبرآمدند تا از رنگ های آلی كه ایمنی بیشتری برای انسان دارد در دوربین های دید در شب بهره ببرند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، قبل از این دید در شب با استفاده از فناوری نانو در موش ها بوجود آمده بود. حالا محققان این فناوری را یك گام دیگر به جلو برده و از رنگ های آلی كه ایمنی بیشتری برای انسان دارد در این فناوری استفاده كردند.
سال گذشته خبری منتشر گردید كه در آن محققان، فناوری برای ایجاد دید در شب در موش های آزمایشگاهی عرضه كرده بودند. هر چند این موش هایی كه از این نانوذرات در بدن آنها استفاده شده بود پس از ده هفته بدون هیچ اثر جانبی قادر به دید در شب بودند اما محققان این پروژه نگرانی هایی جهت استفاده از این تكنولوژی در انسان داشتند چون كه ممكن بود روی دید انسان و سلامتی كاربر تاثیر منفی داشته باشد. برای حل این مشكل، محققان راهكاری عرضه كردند.
هان از محققان این پروژه اظهار داشت: كار قبلی ما اشكالاتی داشت كه باید رفع می شد، زیست سازگاری كاملا در آن لحاظ نشده بود و به جهت اینكه برای انسان هم این فناوری استفاده شود، باید این مشكلات رفع می شد.
محققان برای رفع این مشكل از رنگ های آلی استفاده كردند كه می تواند برای انسان ایمن باشد. این رنگ های آلی نه تنها می توانند نور روشنی را ایجاد كنند، بلكه رنگ های سبز و آبی را هم به وجود می آورند.
همچنین این فناوری به آسانی می تواند از مراحل قانونی عبور كند و الزامات ایمنی را برای دریافت تاییدیه استفاده در انسان داشته باشد در حالیكه رنگ های معدنی با مشكلاتی مواجه بودند.