دریافت مجوز جذب دانشجوی خارجی توسط دانشگاه علم و فرهنگ

به گزارش ربات كشاورز رئیس دانشگاه علم و فرهنگ از دریافت مجوز جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه اطلاع داد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دكتر سعید هاشمی با بیان این خبر اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه علم و فرهنگ با عنایت به فعالیت های مختلف داخلی و تعاملات موثر در حوزه بین الملل، موفق به دریافت مجوز جذب دانشجوی خارجی شده است كه گام موثری در جهت برنامه توسعه دانشگاه به حساب می آید.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ اضافه كرد: ارتباطات و تعاملات بین المللی همچون اهداف مهم دانشگاه است كه در چارچوب همكاریهای مشترك بین دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه های سایر كشورها همچون اتریش، مالزی و فرانسه شكل گرفته است.
وی اضافه كرد: مهم ترین نتیجه همكاری مشترك بین دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه imc اتریش دریافت فاند اراسموس پلاس از اتحادیه اروپا است كه در چارچوب این همكاری علمی پرارزش 20 عضو هیات علمی و دانشجوی دكتری این دانشگاه آبان ماه سال جاری برای گذراندن كارگاه های آموزشی و تخصصی كوتاه مدت مهارتی در بخش گردشگری و هتل داری به اتریش اعزام خواهند شد.
هاشمی همینطور از برگزاری سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار با محوریت طبیعت گردی بعنوان دیگر فعالیت مهم این دانشگاه در بخش بین المللی یاد كرد و اضافه كرد: این سمپوزیوم بین المللی كه با مشاركت دانشگاه علم و فرهنگ و سفارت اتریش شكل گرفته فرصت بسیار مناسبی برای كشور به حساب می آید كه زمان برگزاری آن هم با روز جهانی گردشگری مصادف شده است.
این سمپوزیوم با هدف تبادل تجربیات ایران و اتریش در بخش گردشگری پایدار شكل گرفته و چهار كارگاه علمی و تخصصی توسط اساتید اتریشی و ایرانی برگزار می شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، هاشمی اظهار داشت: بخش دیگری از همكاریهای بین المللی این دانشگاه با كشور مالزی است و بر مبنای تفاهم نامه منعقده درحال حاضر دانشجوی مشترك با UPM مالزی در رشته دكتری عمران داریم و همینطور تعاملات علمی و پژوهشی خوبی را با دانشگاه های مطرح فرانسه همچون سوربن در بخش های هنر و معماری شروع كرده ایم كه امیدواریم به نتایج مطلوبی برسد.