نخستین كیسه خواب هوشمند دنیا تولید شد

به گزارش ربات كشاورز یك شركت تجاری كیسه خواب جدیدی تولید كرده كه مجهز به حسگرهایی هوشمند است و به صورت برقی به اندازه ای متناسب با نیاز هر فرد گرم می شود تا وی خواب مطبوعی را در طبیعت تجربه كند.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، كیسه خواب یكی از ملزومات اساسی طبیعت گردان است. ولی تنظیم مناسب دمای آن بگونه ای كه فرد بتواند با حس آسایش در طبیعت استراحت كند، ساده نیست. تغییرات شدید دما در طبیعت سبب می شود طبیعت گردان و كوهنوردان نتوانند با استفاده از كیسه خواب به اندازه كافی استراحت كنند. اما نخستین كیسه خواب برقی و هوشمند جهان به نام Bundl، كه توسط شركتی آمریكایی تولید شده با استفاده از سنسورهای خود در مورد دمای مناسب برای خواب فرد تصمیم می گیرد و با استفاده از هیترهای برقی خود این دما را بوجود می آورد.
این كیسه خواب همراه با یك اپلیكیشن تلفن همراه عرضه می شود تا كاربر خود بتواند در مورد دمای مناسب كیسه خواب برنامه ریزی كند. با استفاده از این اپلیكیشن می توان دمای این كیسه خواب را به سه بخش مجزا تقسیم كرد تا بالاتنه، میان تنه و پایین تنه هر فرد سه دمای متفاوت را در حین خواب تجربه كنند. بعنوان مثال در صورت مناسب بودن دما می توان بخش بالایی و وسط كیسه خواب را با دمایی پایین و بخش پایینی را با دمایی بالاتر تنظیم كرد. سیستم گرم كننده این كیسه خواب كاملا منحصر به فرد است و با استفاده از مواد كربنی ضدآب، سبك، كم مصرف، راحت و منعطف طراحی شده است. زمان ارائه و قیمت قطعی این كیسه خواب هوشمند هنوز مشخص نمی باشد.