نخستین کیسه خواب هوشمند دنیا تولید شد

به گزارش ربات کشاورز یک شرکت تجاری کیسه خواب جدیدی تولید کرده که مجهز به حسگرهایی هوشمند است و به صورت برقی به اندازه ای متناسب با نیاز هر فرد گرم می شود تا وی خواب مطبوعی را در طبیعت تجربه کند.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، کیسه خواب یکی از ملزومات اساسی طبیعت گردان است. ولی تنظیم مناسب دمای آن بگونه ای که فرد بتواند با حس آسایش در طبیعت استراحت کند، ساده نیست. تغییرات شدید دما در طبیعت سبب می شود طبیعت گردان و کوهنوردان نتوانند با استفاده از کیسه خواب به اندازه کافی استراحت کنند. اما نخستین کیسه خواب برقی و هوشمند جهان به نام Bundl، که توسط شرکتی آمریکایی تولید شده با استفاده از سنسورهای خود در مورد دمای مناسب برای خواب فرد تصمیم می گیرد و با استفاده از هیترهای برقی خود این دما را بوجود می آورد.
این کیسه خواب همراه با یک اپلیکیشن تلفن همراه عرضه می شود تا کاربر خود بتواند در مورد دمای مناسب کیسه خواب برنامه ریزی کند. با استفاده از این اپلیکیشن می توان دمای این کیسه خواب را به سه بخش مجزا تقسیم کرد تا بالاتنه، میان تنه و پایین تنه هر فرد سه دمای متفاوت را در حین خواب تجربه کنند. بعنوان مثال در صورت مناسب بودن دما می توان بخش بالایی و وسط کیسه خواب را با دمایی پایین و بخش پایینی را با دمایی بالاتر تنظیم کرد. سیستم گرم کننده این کیسه خواب کاملا منحصر به فرد است و با استفاده از مواد کربنی ضدآب، سبک، کم مصرف، راحت و منعطف طراحی شده است. زمان ارائه و قیمت قطعی این کیسه خواب هوشمند هنوز مشخص نمی باشد.