طبخ پیتزا با اجاق گاز قابل حمل در یک دقیقه

ربات کشاورز: پخت و پز سریع در فضای باز یکی از آرزوهای خیلی از طبیعت گردان است و یک اجاق جدید آماده کردن پیتزا را در تنها یک دقیقه ممکن می کند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، شرکت اونی اخیرا یک اجاق قابل حمل را برای طبخ پیتزا تولید کرده که تنها ۶۰ ثانیه برای آماده سازی یک پیتزا به زمان نیاز دارد.
این شرکت که از سال ۲۰۱۲ در زمینه تولید چنین محصولاتی فعالیت می کند، می تواند از چوب، ذغال سنگ و گاز بعنوان منبع سوخت استفاده نماید و از این لحاظ محدودیتی ندارد. پس اجاق گاز مورد اشاره که کارو نام دارد از انعطاف زیادی جهت استفاده در نقاط مختلف برخوردار می باشد.
برای ساخت اجاق مورد اشاره از فولاد ضد زنگ وعایق الیاف سرامیکی استفاده شده و ضخامت آن به ۱۵ میلیمتر می رسد. همین طور یک مسیر ویژه انتقال جریان هوا برای اجاق مذکور در نظر گرفته شده تا پروسه طبخ از این طریق سریع تر شود.
حداکثر دمای محل طبخ این اجاق در عرض ۱۵ دقیقه به ۵۰۰ درجه سانتیگراد می رسد و البته می توان از آن برای پخت غذاهای دیگری مانند گوشت، ماهی و حتی سبزیجات نیز استفاده نمود. وزن این اجاق ۱۲ کیلوگرم و قیمت آن ۲۸۰ دلار است و فروش آن در آینده نزدیک شروع می شود.

منبع: