تولید قدرتمندترین موتور خودرو با توان ۱۸۱۷ اسب بخار

به گزارش ربات کشاورز یک شرکت اتومبیل سازی می خواهد خودروی جدیدی را با استفاده از قدرتمندترین موتور تولید شده جهت استفاده در وسایل نقلیه با توان ۱۸۱۷ اسب بخار بسازد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، شرکت هنسی به دنبال تولید خودروی جدیدی به نام ونوم اف ۵ است که یک خودروی ورزشی و سریع دو درب با کلاچ هفت حالته نیمه خودکار و سیستم دستی شش سرعته خواهد بود.

این شرکت امیدوار است با تولید خودروی مورد اشاره با موتور ۱۸۱۷ اسب بخاری بتواند رکورد شتاب صفر تا ۴۰۰ را هم بشکند و آنرا به مرز ۲۰ ثانیه بکشاند. همینطور ثبت رکورد سرعتی با بیشتر از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت با یک خودرو بر روی زمین هم همچون امیدواری های شرکت هنسی است. تا به امروز حداکثر سرعت ثبت شده با یک خودرو متعلق به خودروی شیرون با سرعت بی سابقه ۴۸۳کیلومتر در ساعت بوده است.
در صورت نصب این موتور، خودروی ونوم اف ۵ از گشتاور ۱۶۱۷.۵ نیوتون متر برخوردار بوده و دور موتور آن از ۲۰۰۰ دور در دقیقه به ۸۰۰۰ دور در دقیقه افزایش می یابد. موتور مورد اشاره ۶.۶ لیتری بوده و با نصب آن وزن خودروی ونوم اف ۵ به ۱۳۶۱ کیلوگرم می رسد.
بخش هایی از این موتور که با تیتانیوم ساخته شده با چاپگرهای سه بعدی تولید می شود، اما جنس دیگر بخش های آن از فولاد ضدزنگ و آلومینیوم خواهد بود.