تولید قدرتمندترین موتور خودرو با توان 1817 اسب بخار

به گزارش ربات كشاورز یك شركت اتومبیل سازی می خواهد خودروی جدیدی را با استفاده از قدرتمندترین موتور تولید شده جهت استفاده در وسایل نقلیه با توان ۱۸۱۷ اسب بخار بسازد.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، شركت هنسی به دنبال تولید خودروی جدیدی به نام ونوم اف ۵ است كه یك خودروی ورزشی و سریع دو درب با كلاچ هفت حالته نیمه خودكار و سیستم دستی شش سرعته خواهد بود.

این شركت امیدوار است با تولید خودروی مورد اشاره با موتور ۱۸۱۷ اسب بخاری بتواند ركورد شتاب صفر تا ۴۰۰ را هم بشكند و آنرا به مرز ۲۰ ثانیه بكشاند. همینطور ثبت ركورد سرعتی با بیشتر از ۵۰۰ كیلومتر در ساعت با یك خودرو بر روی زمین هم همچون امیدواری های شركت هنسی است. تا به امروز حداكثر سرعت ثبت شده با یك خودرو متعلق به خودروی شیرون با سرعت بی سابقه ۴۸۳كیلومتر در ساعت بوده است.
در صورت نصب این موتور، خودروی ونوم اف ۵ از گشتاور ۱۶۱۷.۵ نیوتون متر برخوردار بوده و دور موتور آن از ۲۰۰۰ دور در دقیقه به ۸۰۰۰ دور در دقیقه افزایش می یابد. موتور مورد اشاره ۶.۶ لیتری بوده و با نصب آن وزن خودروی ونوم اف ۵ به ۱۳۶۱ كیلوگرم می رسد.
بخش هایی از این موتور كه با تیتانیوم ساخته شده با چاپگرهای سه بعدی تولید می شود، اما جنس دیگر بخش های آن از فولاد ضدزنگ و آلومینیوم خواهد بود.