توسط انگلستان؛ كوچكترین ماه نورد دنیا ۲۰۲۱ به ماه می رود

ربات كشاورز: انگلیس می خواهد یك ماه نورد 1.5 كیلوگرمی را در ۲۰۲۱ میلادی به ماه بفرستد. این ماه نورد بجای چرخ، چهار پا دارد و كوچكترین ماه نورد دنیا بشمار می رود.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از اسكای نیوز، اولین ماهنورد انگلیس و البته كوچكترین ماه نورد جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی به آسمان پرتاب می شود.
این ماه نورد كوچك كه فقط یك و نیم كیلوگرم وزن دارد در یكی از ماموریت های ناسا به سطح ماه ارسال می شود. ماه نورد مذكور بجای چرخ دارای چهارپا است و می تواند به بخش هایی از ماه نفوذ كند كه لندرهای دیگر قادر به بررسی آن نبوده اند.
در صورتی كه این ماه نورد بطور موفقیت آمیز روی ماه فرود بیاید، انگلیس نیز در كنار آمریكا، روسیه و چین جزو كشورهای خواهد بود كه ماه نورد به این سیاره فرستاده اند.
ماه نورد مذكور توسط شركت اسپیس بیت ساخته شده است. مدیر ارشد این شركت می گوید: هدف ما از رفتن به ماه بررسی تمام سطح سیاره است. این در شرایطی است كه در ماه می ناسا اعلام نمود استودیو روباتیك، یكی از شركت های است كه برای ساخت لندرهای ماه سرمایه دریافت كرده است.
لندر آستروباتیك به نام پرگرین می تواند ۱۴ ابزار ناسا و همین طور ۱۴ محموله باری شركای دیگر همچون اسپیس بیت را به ماه ببرد. پیش بینی می شود این لندر در جولای ۲۰۲۱. یك میلادی به آسمان برود و ماه نورد انگلیسی از زیر آن روی سطح ماه آزاد می شود.
در مرحله بعد ماه نورد انگلیسی در سطح ماه حركت و اطلاعات اكتشافی را جمع آوری می كند. ماه نورد اسپیس بیت دارای دو دوربین است و بدین سان می تواند از خود سلفی بگیرد.
پاهای ماه نورد به این ابزار كمك می نماید هنگام اكتشاف سطح و حركت در مناطق با شیب تند یا صخره ای شبیه انسان رفتار كند. كاوشگر اسپیس بیت می تواند در مقابل دمای ۱۳۰ درجه سانتی گراد تا ۱۳۰- درجه سانتیگراد در شب مقاومت كند و مدت ماموریت آن یك روز ماه یعنی حدود ۲ هفته است. بعد از آن شب در ماه شروع می شود و این كاوشگر یخ می زند.

منبع: