رئیس جهاد دانشگاهی قزوین: جهاد دانشگاهی موتور پیشران فعالیت های علمی و فرهنگی در دانشگاه هاست

به گزارش ربات كشاورز رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار داشت: جهاد دانشگاهی به وجود آمد تا سرعت فعالیت های علمی و فرهنگی دانشگاه ها را افزایش دهد و موتور پیشران این عرصه باشد، خوشبختانه جهاد دانشگاهی در طول این سال ها دهه به دهه رشد كرده است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دیدار صمیمانه دانشجویان فعال انجمن ها و كانون های دانشگاه های استان با رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در ساختمان معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قزوین انجام شد.
فرشاد پیله چی، رئیس جهاد دانشگاهی قزوین، در این دیدار صمیمانه با اشاره به اینكه هر دانشجویی با هدفی وارد فضای دانشگاه می شود، اظهار نمود: دانشجویان بدانند هر چه امروز برنامه ریزی می كنند نتیجه آنرا در آینده خواهند دید.
وی اضافه كرد: داشتن ایده، پیگیری و دغدغه مند بودن همچون رازهای موفقیت است پس دانشجویان از فرصت های خود نهایت استفاده را داشته باشند و بدانند چه سرمایه عظیمی هستند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با اشاره به اینكه گام دوم انقلاب را باید جوانان بردارند همان گونه كه گام اول را آنها برداشتند، اظهار داشت: جوانان به اهداف خود فكر كنند و با برنامه ریزی برای رسیدن به آن تلاش كنند و بدون تمسك به بند «پ» به خداوند توكل كنند.
این مسئول افزود: دوران دانشجویی بزنگاهی است كه می توان آنرا بهترین دوران زندگی دانست بدین جهت باید كوشش كرد نقش خودرا ایفا كرده و اثرگذار باشیم.
پیله چی با اشاره به جایگاه دوستان در زندگی هر فرد، عنوان كرد: یكی از تجربه هایی كه در سال های زندگی به دست آورده ام این است كه دوست خوب و فضای خوب را نباید از دست داد پس نسبت به انتخاب دوستان خود دقت كرده و با آن هایی دوست شوید كه توانایی شما را بالا ببرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های جهاد دانشگاهی افزود: امروز جهاد دانشگاهی با ۴۰ سال سابقه، هفت هزار نیروی فعال دارد و جوان گرایی در جهاد دانشگاهی حاكم است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین اشاره كرد: جهاد دانشگاهی به وجود آمد تا سرعت فعالیت های علمی و فرهنگی دانشگاه ها را افزایش دهد و موتور پیشران این عرصه باشد، خوشبختانه جهاد دانشگاهی در طول این سال ها دهه به دهه رشدكرده است.
وی با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی در این سال ها خودرا متناسب با نیازهای كشور و تازه ترین یافته های علمی به روز كرده است، اظهار داشت: با اینكه مدرك گرایی در جامعه وجود دارد، اما امروز فرزندان ما متوجه شده اند نباید به داشتن مدرك اكتفا كنند بنا بر این حوزه های مهارت یابی در حال گسترش است و جهاد دانشگاهی استان قزوین نیز در این فضا قدم های بلندی برداشته است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین عنوان كرد: این نهاد انقلابی تا به امروز در عرصه های مختلف پرچم دار بوده و كارهای وزین بسیاری مانند پرداختن به اشتغال و حل مشكلات مردم را در كارنامه دارد.
پیله چی درانتها اشاره كرد: جهاد دانشگاهی به دنبال آن است كه با عنایت به ظرفیت های خود برای رفع نیازهای جامعه قدم بردارد و ما نیز افتخار داریم كه لباس خدمت بر مردم را بر تن داریم.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، در ادامه این دیدار صمیمانه دانشجویان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه های مختلف پرداخته و درانتها نیز در چالش «اگر رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بودم، چه می كردم؟!» شركت كردند.

منبع: