برای اولین بار در قزوین برگزار می شود؛ برگزاری مسابقات سه دقیقه ای دفاع از رساله ها در جهاد دانشگاهی

به گزارش ربات كشاورز معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار داشت: مسابقات سه دقیقه ای دفاع از رساله ها در جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است كه بی گمان این مسابقات بسیار حائز اهمیت و در فضای علمی كاربردی خواهد بود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دیدار صمیمانه دانشجویان فعال انجمن ها و كانون های دانشگاه های استان با رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی استان قزوین در مركز آموزش كوتاه مدت جهاد دانشگاهی قزوین برگزار گردید.
مهدی گلدوزها، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قزوین، در این جلسه اظهار نمود: جهاد دانشگاهی از مجموعه های جوان انقلاب اسلامی است كه نیروهای جوانی با میانگین سنی ۳۳ سال در حال فعالیت هستند.
وی اضافه كرد: تاسیس جهاد دانشگاهی با انقلاب فرهنگی شروع شد و اهداف متناسب با مأموریت های پژوهشی آغازگر فعالیت های آن بود.
گلدوزها افزود: جهاد دانشگاهی برحسب نیازسنجی در اموری وارد می شود كه روی زمین مانده و در این عرصه فعالیت می كند، این نهاد انقلابی دولتی نیست و تنها ۱۵ درصد بودجه آن دولتی است.
وی با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی تلاش دارد تا نقش خویش را در این حوزه شناخته و مأموریت های خویش را متناسب با آن ساماندهی كند، عنوان كرد: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قزوین در چندین بخش فعال شده كه هر كدام در یك حوزه در حال فعالیت است، یكی از مهمترین این بخش ها مجموعه انتشارات است كه از سال 95 تابحال بعنوان یك نشر دانشگاهی بیشتر از ۱۶۰ عنوان كتاب در آن انتشار یافته است.
این مسئول مركز افكارسنجی جهاد دانشگاهی «ایسپا» را از دیگر بخش های معاونت فرهنگی دانست و اضافه كرد: این مركز بعنوان یك نهاد پژوهشی، پیمایش های اجتماعی را انجام می دهد و به صورت تخصصی در این حوزه قدم برمی دارد كه آخرین پروژه آن تدوین سند آمایش علم و فن آوری استان قزوین است كه برای نخستین بار در كشور انجام شد.
وی افزود: خبرگزاری های ایسنا و ایكنا در كنار سازمان دانشجویان هم از دیگر بخش های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قزوین به حساب می آید. سازمان دانشجویان قزوین بعنوان درگاه ورود جهاد دانشگاهی در دانشگاه ها از سال 94 فعالیت خویش را شروع كرده كه تابحال پنج كانون را ساماندهی كرده است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قزوین خاطرنشان كرد: مسابقات سه دقیقه ای دفاع از رساله ها در جهاد دانشگاهی در حال پیگیری است كه بی گمان این مسابقات بسیار حائز اهمیت و در فضای علمی كاربردی خواهد بود.
گلدوزها در انتها با اشاره به فعالیت دانشجویان در محیط دانشگاه اظهار داشت: در ابتدای امر باید نقش دانشگاه و كارویژه های آن و عناصر داخلی متناسب با آنرا به خوبی شناخت تا بتوان گام هایی متناسب با آنرا برداشت و این جلسه می تواند آغازگر این حركت باشد.
تخفیف جهاد دانشگاهی برای دانشجویان
فاطمه پهلوان به نمایندگی از معاونت آموزش جهاد دانشگاهی استان قزوین هم در این جلسه اعلام نمود: سالانه ۱۸ هزار نفر در مركز آموزش جهاد دانشگاهی استان قزوین دوره های مختلف را می گذرانند.
وی افزود: جهاد دانشگاهی در جهت پشتیبانی از اقشار مختلف دانشجویی تخفیفات ویژه ای را در نظر گرفته است بگونه ای كه ۱۰ درصد تخفیف دانشجویی، ۱۵ درصد تخفیف برای اعضای انجمن ها و كانون های دانشجویی و ۲۰ درصد تخفیف هم برای اعضای سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی اختصاص یافته است همینطور شرایط پرداخت اقساطی هم در این مجموعه وجود دارد.
پهلوان در انتها با اشاره به اینكه فضای مناسب و تخصصی آموزشی در مراكز كوتاه مدت و بلندمدت جهاد دانشگاهی قزوین وجود دارد كه دانشجویان می توانند از این فضا استفاده كنند، اظهار داشت: آماده همكاری بیشتر با قشر دانشجو و جامعه دانشگاهی استان قزوین هستیم.