گزارش تصویری تشریحی؛ لباس فضانوردان ویرجین گالاکتیک رونمایی گردید

ربات کشاورز: لباس های فضانوردی شرکت ویرجین گالاکتیک رونمایی شدند. این لباس شامل یک جفت چکمه نیز هست. لباس فضایی مذکور از طرف پزشکان، مهندسان فضایی و غیره مورد آزمایش قرار گرفته است.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از انگجت، روز گذشته ناسا از لباس فضانوردان خود در ماموریت ماه رونمایی نمود. هرچند این لباس ها جالب بودند اما همچنان حجیم و سنگین به نظر می رسیدند. این درحالی است که شرکت «آندر آرمور»(Under Armour ) از لباس و چکمه ای مخصوص مسافران پروازهای فضایی شرکت «ویرجین گلکتیک» رونمایی نمود. در بافت پارچه این لباس مواد معدنی به کار رفته است. بگفته شرکت تولید کننده این لباس به تنظیم دمای پیکر شخص کمک می نماید.
لباس فضایی مذکور به رنگ آبی تیره است. هریک از نسخه های لباس مذکور توسط خلبانان، مهندسان فضایی و پزشکان تحت آزمایش و بررسی قرار گرفته است. این لباس دارای خاصیت هایی مانند سیستم ارتباطی یکپارچه و تعداد زیادی جیب است. علاوه برآن داخل لباس و روی قفسه سینه یک جیب قرار دارد تا مسافر بتواند عکس نزدیکانش را آنجا قرار دهد. در کنار این لباس چکمه های آن نیز ارائه شده اند. چکمه های مذکور با الهام از کفش های دو است. آنها طوری طراحی شده اند تا سبک باشند.
البته شرکت ویرجین گالاکتیک همچنان مشغول آماده سازی برای اولین پرواز خود است. این شرکت با وجود موانع و مشکلات مختلف اولین مسافران خودرا مرز فضا فرستاده و الان بیشتر از ۶۰۰ مسافر از ۵۸ کشور جهان در صف انتظار هستند تا همراه این شرکت به فضا سفر کنند.

منبع: