گزارش تصویری تشریحی؛ لباس فضانوردان ویرجین گالاكتیك رونمایی گردید

ربات كشاورز: لباس های فضانوردی شركت ویرجین گالاكتیك رونمایی شدند. این لباس شامل یك جفت چكمه نیز هست. لباس فضایی مذكور از طرف پزشكان، مهندسان فضایی و غیره مورد آزمایش قرار گرفته است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از انگجت، روز گذشته ناسا از لباس فضانوردان خود در ماموریت ماه رونمایی نمود. هرچند این لباس ها جالب بودند اما همچنان حجیم و سنگین به نظر می رسیدند. این درحالی است كه شركت «آندر آرمور»(Under Armour ) از لباس و چكمه ای مخصوص مسافران پروازهای فضایی شركت «ویرجین گلكتیك» رونمایی نمود. در بافت پارچه این لباس مواد معدنی به كار رفته است. بگفته شركت تولید كننده این لباس به تنظیم دمای پیكر شخص كمك می نماید.
لباس فضایی مذكور به رنگ آبی تیره است. هریك از نسخه های لباس مذكور توسط خلبانان، مهندسان فضایی و پزشكان تحت آزمایش و بررسی قرار گرفته است. این لباس دارای خاصیت هایی مانند سیستم ارتباطی یكپارچه و تعداد زیادی جیب است. علاوه برآن داخل لباس و روی قفسه سینه یك جیب قرار دارد تا مسافر بتواند عكس نزدیكانش را آنجا قرار دهد. در كنار این لباس چكمه های آن نیز ارائه شده اند. چكمه های مذكور با الهام از كفش های دو است. آنها طوری طراحی شده اند تا سبك باشند.
البته شركت ویرجین گالاكتیك همچنان مشغول آماده سازی برای اولین پرواز خود است. این شركت با وجود موانع و مشكلات مختلف اولین مسافران خودرا مرز فضا فرستاده و الان بیشتر از ۶۰۰ مسافر از ۵۸ كشور جهان در صف انتظار هستند تا همراه این شركت به فضا سفر كنند.

منبع: