برای استفاده مدیران؛ آینه هوشمند ایرانی ساخته شد

به گزارش ربات كشاورز محققان كشور موفق به طراحی و ساخت آینه های هوشمندی شدند كه قابلیت كاربرد در اتاق مدیران و ساختمان های مسكونی را دارد.

علیرضا معرف یكی از اعضای تیم طراحی كننده آینه های هوشمند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: توانستیم آینه های هوشمندی را طراحی نماییم كه بعنوان منشی در دفتر مدیر عاملان می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینكه این آینه می تواند برنامه روزانه را نشان دهد، اظهار داشت: این برنامه ها از قبل به این آینه داده می شود و در تاریخ مشخص برنامه ها را به مدیر و یا هر فرد دلخواه تعیین شده عرضه می كند.
وی تصریح كرد: برنامه ها زمانی روی آینه ظاهر می شود كه صاحب آینه را بشناسد و اطلاعات و برنامه ها پس از قرارگرفتن جلوی آینه به معرض نمایش گذاشته می شود.
معرف در مورد خصوصیت های دیگر این آینه هوشمند اظهار داشت: ساعت، تاریخ، آب و هوا و… می تواند همچون پارامترهایی باشد كه به محض قرار گرفتن جلوی آینه به نمایش در آید.
این محقق با اشاره به دیگر كاربردهای آینه هوشمند اظهار داشت: از آینه می توان در لابی منازل بعنوان قرار دادن اطلاعات ساختمان به اعضای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد تا علاوه بر آینه بودن خاصیت دیگری هم داشته باشد. همینطور از آن می توان بعنوان صفحه وایت برد هم بهره برد.
وی با تاكید بر اینكه این آینه هوشمند می تواند خبرهای روز را هم نشان دهد، اظهار داشت: تابحال نمونه خارجی این آینه ساخته نشده چونكه تنها نمونه ای كه در این سبك دیده شده آینه هایی برای پرو لباس بوده است.
معرف با اشاره به اینكه این آینه نمونه داخلی هم ندارد، عنوان كرد: در صدد هستیم كه سیستم صوتی را به این آینه اضافه نماییم كه برنامه ها را برای فرد مورد نظر بخواند.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از مهر، این طرح توسط علیرضا صادقی تبار در مركز رشد دانشگاه علمی كاربردی طراحی شده است.