تولید موکت های ایرانی ضد آتش با فناوری نانو

به گزارش ربات کشاورز یک شرکت دانش بنیان درصدد همکاری مشترک با یک شرکت تولید کننده است که موکتهایی با خاصیت ضد آتش با فناوری نانو تولید نماید.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در طول یک سال گذشته، یک همکاری مشترک بین یک شرکت دانش بنیان و تولید کننده موکت منجر به تولید موکت های آنتی باکتریال شده است. شرکت تولیدکننده موکت پس از موفقیت در تولید موکت آنتی باکتریال به دنبال ایجاد خواص ضدآتش و آنتی استاتیک در موکت ها با استفاده از فناوری نانو است.
سیامک سلیمی، مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان اظهار داشت: پس از یک سال برنامه ریزی و تحقیق روی کاربرد نانومواد در حوزه موکت های صنعتی و خانگی، ما در این شرکت نانوذرات اکسید روی در اختیار شرکت تولیدکننده قرار دادیم تا با استفاده از این نانومواد موکت هایی با خواص آنتی باکتریال ایجاد شود.
مدیر بخش تحقیق و توسعه اظهار داشت: ما در فاز اول ۵۰ کیلوگرم نانومواد را تحویل دادیم تا موکت های نانویی را تولید نماید. در مرحله دوم فروش هم مقرر است ۲۰۰ کیلوگرم از این نانومواد را تحویل بدهیم.
وی افزود: قدم بعدی در این پروژه همکاری مشترک، ایجاد خواص آنتی استاتیک و ضدآتش در موکت ها با استفاده از نانومواد است که کار تحقیقاتی روی این پروژه هم شروع شده و هم اکنون تحقیق و توسعه برای رسیدن به این دو هدف با استفاده از فناوری نانو در حال انجام می باشد.