تولید موكت های ایرانی ضد آتش با فناوری نانو

به گزارش ربات كشاورز یك شركت دانش بنیان درصدد همكاری مشترك با یك شركت تولید كننده است كه موكتهایی با خاصیت ضد آتش با فناوری نانو تولید نماید.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در طول یك سال گذشته، یك همكاری مشترك بین یك شركت دانش بنیان و تولید كننده موكت منجر به تولید موكت های آنتی باكتریال شده است. شركت تولیدكننده موكت پس از موفقیت در تولید موكت آنتی باكتریال به دنبال ایجاد خواص ضدآتش و آنتی استاتیك در موكت ها با استفاده از فناوری نانو است.
سیامك سلیمی، مدیر بخش تحقیق و توسعه شركت دانش بنیان اظهار داشت: پس از یك سال برنامه ریزی و تحقیق روی كاربرد نانومواد در حوزه موكت های صنعتی و خانگی، ما در این شركت نانوذرات اكسید روی در اختیار شركت تولیدكننده قرار دادیم تا با استفاده از این نانومواد موكت هایی با خواص آنتی باكتریال ایجاد شود.
مدیر بخش تحقیق و توسعه اظهار داشت: ما در فاز اول ۵۰ كیلوگرم نانومواد را تحویل دادیم تا موكت های نانویی را تولید نماید. در مرحله دوم فروش هم مقرر است ۲۰۰ كیلوگرم از این نانومواد را تحویل بدهیم.
وی افزود: قدم بعدی در این پروژه همكاری مشترك، ایجاد خواص آنتی استاتیك و ضدآتش در موكت ها با استفاده از نانومواد است كه كار تحقیقاتی روی این پروژه هم شروع شده و هم اكنون تحقیق و توسعه برای رسیدن به این دو هدف با استفاده از فناوری نانو در حال انجام می باشد.