سانتریفیوژ دور بالای بانك خون ایرانی عرضه می شود

ربات كشاورز: دستگاه سانتریفیوژ بانك خون همچون تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاههای انتقال خون و برخی مراكز درمانی است كه نمونه داخلی آن با قیمتی كمتر از نصف نرخ مشابه خارجی، عرضه می شود.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، برمبنای تقویم علمی كشور تنها چهار دهه قبل ایران، كپسول های شیشه ای حاوی داروی آمپولنیز از خارج از كشور تامین می شد اما امروز در سایه تحولات شگرف رخ داده، دستاورد های قابل توجهی در حوزه تجهیزات پزشكی رخ داده است. نقشه جامعه علمی كشور و نقشه جامع علمی سلامت، هر دو هدف گذاری های آینده نگرانه ای در این عرصه را ترسیم كرده اند.
بومی سازی تمام تجهیزات پزشكی مورد نیاز قسمتی از برنامه راهبردی كشور در افق های پیش رو است كه الان نیز به همت جوانان خلاق و شركت های پویا در این زمینه در حال تحقق است.
یك شركت ایرانی در مشهد یكی از مجموعه های دانش بنیان است كه بر روی ساخت دستگاههای پزشكی تمركز دارد.
این شركت موفق شده است با تجاری سازی سانتریفیوژهای دور بالای بانك خون بعنوان یكی از محدود تولید كنندگان دستگاه مزبور، جایگاه خودرا بعنوان یك شركت پیشرو در این زمینه تثبیت كند.
بر اساس گفته های مسئولان این شركت، نمونه مشابه خارجی این دستگاه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد و سانتریفیوژ ایرانی ۱۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

منبع: