سانتریفیوژ دور بالای بانک خون ایرانی عرضه می شود

ربات کشاورز: دستگاه سانتریفیوژ بانک خون همچون تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاههای انتقال خون و برخی مراکز درمانی است که نمونه داخلی آن با قیمتی کمتر از نصف نرخ مشابه خارجی، عرضه می شود.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، برمبنای تقویم علمی کشور تنها چهار دهه قبل ایران، کپسول های شیشه ای حاوی داروی آمپولنیز از خارج از کشور تامین می شد اما امروز در سایه تحولات شگرف رخ داده، دستاورد های قابل توجهی در حوزه تجهیزات پزشکی رخ داده است. نقشه جامعه علمی کشور و نقشه جامع علمی سلامت، هر دو هدف گذاری های آینده نگرانه ای در این عرصه را ترسیم کرده اند.
بومی سازی تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز قسمتی از برنامه راهبردی کشور در افق های پیش رو است که الان نیز به همت جوانان خلاق و شرکت های پویا در این زمینه در حال تحقق است.
یک شرکت ایرانی در مشهد یکی از مجموعه های دانش بنیان است که بر روی ساخت دستگاههای پزشکی تمرکز دارد.
این شرکت موفق شده است با تجاری سازی سانتریفیوژهای دور بالای بانک خون بعنوان یکی از محدود تولید کنندگان دستگاه مزبور، جایگاه خودرا بعنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه تثبیت کند.
بر اساس گفته های مسئولان این شرکت، نمونه مشابه خارجی این دستگاه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد و سانتریفیوژ ایرانی ۱۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

منبع: