رییس پژوهشكده سرطان معتمد مطرح كرد آغاز فاز بالینی نخستین پروژه ایمنی درمانی سلولی سرطان پستان

به گزارش ربات كشاورز رئیس پژوهشكده سرطان معتمد اظهار نمود: فاز بالینی نخستین پروژه ایمنی درمانی سلولی سرطان پستان با استفاده از سلول های كشنده طبیعی در پژوهشكده شروع شده است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، دكتر كیوان مجیدزاده در افتتاحیه كنگره های سه گانه پژوهشكده سرطان معتمد كه امروز ۱ آبان برگزار شد، اظهار نمود: هم اكنون پژوهشكده دارای تیمی از متخصصان مختلف در رشته های پزشكی و مهندسی است كه محصولات خوبی ارائه داده است.
وی اضافه كرد: در جهاددانشگاهی سیاستگذاری كلان بر این مبنا است كه ما در جهت نیازهای مردم كشور حركت، نیازها را به درستی شناسایی نماییم و بر همین مبنا كار را برنامه ریزی كرده و به نتیجه برسانیم.
رییس پژوهشكده سرطان معتمد اظهار نمود: از محصولات فناورانه این پژوهشكده می توان به پروتكل های تشخیصی و درمانی سرطان پستان در ایران، درن تخلیه سروما /خروج مایع سروما از محل جراحی، میكرو فیلتر پلیمری جهت جداسازی سلول های سرطانی از گردش خون محیطی بیماران مبتلا به سرطان پستان و گرانول پركننده استخوان جهت درمان ضایعات استخوانی ناشی از سرطان، تروما و… اشاره نمود.
مجیدزاده بیان كرد: بعضی از كارها و تحقیقات پژوهشكده به نتیجه رسیده و مشغول گرفتن مجوزهای مربوطه جهت استفاده در كشور هستیم. خوشبختانه با مجوزهای اولیه كه گرفتیم بخشی از آنها در پژوهشكده در حال استفاده است.
وی افزود: تولید محصول “سیستم نشان گذار توده سرطان”، “سیستم نمونه گیری از بافت نرم”و “سیستم نمونه برداری از مغز استخوان”، كسب رتبه ۴ در رویداد ملی طراحی و ساخت سنسورهای تشخیص سریع و طرح ملی كیت ۲۱ ژنی از كارهای این پژوهشكده است.
رییس پژوهشكده سرطان معتمد اظهار نمود: همینطور فاز بالینی نخستین پروژه ایمنی درمانی سلولی سرطان پستان با استفاده از سلول های كشنده طبیعی در پژوهشكده شروع شده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، مجیدزاده در انتها در ارتباط با مقاله های این پژوهشكده اظهار داشت: مقاله های محققان این پژوهشكده كاملا جهت گیری فناورانه دارد و علاوه بر رشد كیفی، نسبت به ۵ سال قبل رشد كمی ۱۵ برابری داشته است.