سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی: ترخیص چهار مصدوم حادثه مركز رشد ارومیه

به گزارش ربات كشاورز معاون جهاد دانشگاهی با اشاره به حادثه بامداد امروز در ساختمان مربوط به مركز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ارومیه، اظهار داشت: این حادثه پنج مصدوم داشته كه چهار نفر آنها از بیمارستان ترخیص شده و یك نفر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری است. امیدواریم علت دقیق حادثه تا آخر وقت فردا از طرف آتش نشانی و مسئولان مریوطه اعلام گردد.
محمد صادق بیجندی در گفت و گو با ایسنا به ارائه جزئیاتی درباره حادثه انفجار بامداد امروز پرداخت و توضیح داد: بامداد امروز متأسفانه حادثه ای در یكی از واحدهای فناور ما در ارومیه رخ داد. برمبنای بررسی های بعمل آمده در این حادثه ظاهراً یكی از دستگاه هایی كه در محل استقرار یكی از واحدهای فناور در طبقه همكف بوده گرفتار مشكل فنی شده و به دنبال آن، قسمتی از ساختمان شماره ۲ مركز رشد كه در جوار ساختمان اصلی مركز رشد واحدهای فناور قرار داشته، گرفتار تخریب جزئی شده است.

وی درباره مصدومان این حادثه اظهار نمود: غیر از یك نفر كه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری است، سایر مصدومان (چهار نفر) از بیمارستان ترخیص شده اند و شكر خدا برای آنها مشكل خاصی پیش نیامده و تمام امكانات و تجهیزات پزشكی برای بهبود حادثه دیدگان بكار گرفته شده است.
معاون جهاد دانشگاهی ضمن ابراز امیدواری برای بهبود مصدوم بستری در بیمارستان این حادثه، تشریح كرد: از دو ساختمان مركز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ارومیه، یكی از آنها كامل و سه الی چهار سال است كه در حال بهره برداری است.
بیجندی افزود: از ساختمانی كه در جوار ساختمان اصلی مركز است، فقط طبقه همكف در حال بهره برداری بود كه حادثه امروز در همین مكان اتفاق افتاده است. آتش نشانی بامداد امروز در محل بروز حادثه حضور پیدا كرده و نتیجه نهایی مربوط به علل حادثه را امیدواریم تا فردا آخر وقت اعلام نماید.

او با تاكید برآنكه علل وقوع این حادثه در دست بررسی كارشناسان و خبرگان این گونه موارد است، اظهار نمود: مهندس حسین بختیاری، معاون تجاری سازی فناوری پارك ها و مراكز رشد سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی، بامداد فردا با نخستین پرواز به محل حادثه اعزام خواهد شد. البته رئیس جهاد دانشگاهی واحد ارومیه، مدیر مركز رشد و مسئولان مربوطه از نخستین دقایق حادثه در محل حضور دارند و یك تیم ویژه نیز در بیمارستان محل بستری مصدومان حادثه مستقر و با همكاری و همیاری كادر پر تلاش، دلسوز و متخصص پزشكی پیگیر امور درمان این عزیزان هستند.
وی در پایان، صحت فیلم پخش شده مربوط به حادثه امروز بامداد را مورد تأیید قرار داد و اضافه كرد: با عنایت به اینكه فیلم به صورت عجولانه تهیه شده، به شكلی نشان میدهد كه كل ساختمان مربوطه تخریب شده است، در صورتیكه فقط قسمتی از طبقه همكف ساختمان كه آماده و در حال بهره برداری بوده است لطمه دیده و سایر بخش ها در حال تكمیل بوده است.

معاون جهاد دانشگاهی و سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان اضافه كرد: با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده علل این اتفاق تلخ توسط یك تیم خبره و كارشناس بررسی و علل دقیق حادثه تعیین خواهد شد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، بامداد امروز به دنبال وقوع انفجار در یكی از ساختمان های مركز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ارومیه، پنج نفر مصدوم شده و قسمتی از این ساختمان تخریب شده است.

منبع: