ستاری مطرح كرد: ورود شركتهای دانش بنیان به تولید داروهای پروبیوتیك

به گزارش ربات كشاورز معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: دو شركت دانش بنیان در پارك فناوری پردیس به تولید داروهای پروبیوتیك ورود پیدا كرده اند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از ۴ محصول پروبیوتیك كه در محل پارك فناوری پردیس با حضور معاون وزیر بهداشت و فرماندار پردیس برگزار شد، اظهار داشت: اتفاقات جدیدی در صنعت دارویی رخ داده كه حاصل زحمات سازمان غذا و دارو است.
وی با اشاره به اینكه وجود چنین سازمانی به تولید داروها كمك زیادی می كند، اضافه كرد: مشكل بزرگ ما این است كه سازمانی همچون سازمان غذا و دارو در حوزه های دیگر مانند هواپیمایی و دامپزشكی و… وجود ندارد. وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۹۷ درصد داروها بومی سازی شده اند، اضافه كرد: اما وقتی به بطن كار می رویم می بینیم كه بعضی از این داروها مثلا در حوزه دام و طیور بومی سازی نشده اند برای اینكه ساختار مناسبی برای دریافت تاییدیه های فنی وجود ندارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ما امیدواریم همواره اتفاقاتی در صنعت داروسازی رخ دهد برای اینكه پژوهشگران پتانسیل توزیع این داروها را دارند.
وی با اشاره به اینكه مفتخر هستیم كه دو شركت دانش بنیان در پارك فناوری پردیس به تولید داروهای پروبیوتیك ورود پیدا كرده اند. پروبیوتیك ها یك فیلد جدید هستند كه حرفهای زیادی در آینده دارند. باید همواره در صدد باشیم كه بازار این محصولات را بدست بیاوریم.
ستاری با اشاره به اینكه واردات در حوزه پروبیوتیك ها بالا است، اظهار داشت: از صنعت پروبیوتیك می توان در بحث لبنیات و صنایع غذایی بهره برد.
به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بحث لبنیات و صنایع غذایی وابستگی وحشتناكی به كشورهای دیگر داریم، بدین جهت لازم است كه به این حوزه ورود پیدا نماییم.
وی اظهار داشت: اگر به صنایع غذایی با پروبیوتیك ها وارد شویم می توانیم مانع از واردات در این زمینه شویم.

منبع: