توسط یك شركت دانش بنیان؛ ورق های كابینت نانویی ایران به آذربایجان صادر شد

به گزارش ربات كشاورز یكی از تولیدكنندگان ورق های فومیزه تقویت شده با نانوذرات سیلیكا موفق به صادرات محصولات خود به كشور آذربایجان شده است. این ورق ها در ساخت كابینت استفاده می شوند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت دانش بنیان در نخستین گام های صادراتی خود در حوزه ورق فومیزه حاوی نانوذرات، محصولات خویش را به كشور آذربایجان صادر كرد.
محسن بهرامی مدیر بخش تحقیق و توسعه این شركت از رایزنی این شركت برای صادرات به كشورهای عمان و عراق اطلاع داد.
بهرامی اظهار داشت: ما یك شركت دانش بنیان در عرصه تولید ورق های فومیزه هستیم كه استفاده از نانوذرات را در خط تولید محصولات خود وارد كرده ایم. برای تركیب نانوذرات با ورق های فومیزه احتیاج به پیچیدگی های فنی و تجهیزاتی بود كه برای این كار تغییراتی در تجهیزات خط تولید خود ایجاد كردیم، هم اكنون بیشتر ظرفیت خط تولید ما به ورق های تقویت شده با نانوذرات متعلق می باشد.
وی درباره مزیت این نانومحصول اظهار داشت: ورق های فومیزه استقامت كمی دارند ازاین رو برای تقویت آنها روكش استفاده می شود. ما از نانوذرات برای نظم دهی به سلول های سازنده این ورق ها استفاده كردیم كه با این كار میزان پیچ خوری و سختی ورق افزایش می یابد. این ورق ها به علت تقویت شدن با نانوذرات نسبت به خط و خش مقاومت بالاتری پیدا كرده اند.
وی از فروش ۲۰۶ میلیارد ریالی در سال ۹۷ سخن اظهار داشت كه روند فروش این شركت در سال ۹۸ رو به افزایش بوده و تابحال به ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است. دكتر بهرامی استفاده از فناوری نانو را عامل رشد فروش این شركت عنوان می كند و می گوید: در ابتدا یك خط تولید داشتیم كه پس از استفاده از نانوذرات و افزایش تقاضای بازار خط های دوم و سوم را هم راه اندازی كرده ایم و هم اكنون به دنبال راه اندازی خط تولید چهارم هستیم. این محصولات از راه نمایندگی های ما در سراسر كشور توزیع می شود.
مدیر بخش تحقیق و توسعه این شركت از برنامه های آتی شركت برای توسعه ورق های ضدUV اطلاع داد كه در آینده نزدیك وارد بازار می شود.