اولین استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت مرگ و میر ناشی از زخم پای دیابتی بیشتر از سرطان سینه و پروستات

ربات کشاورز: نخستین رویداد استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت ۱۴ و ۱۵ آذرماه انجام می شود.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، افتتاحیه نخستین رویداد استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت از طرف اعضای کانون کارآفرینی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران و پژوهشکده فناوری های زخم و ترمیم بافت (یارا) و با همکاری ستاد سلول‎های بنیادی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم در دانشکده پزشکی این دانشگاه انجام شد.
در ابتدای جلسه که با هدف ارائه آسانسوری، بوم کسب و کار، روش‎های ارزیابی ایده، استراتژی‎های ورود به بازار و ارائه سرمایه گذاران آموزش برگزار شد، دکتر سید مهدی طبایی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران به تشریح پروسه ایجاد و ترمیم انواع زخم ها پرداخته و با ارائه آمار، مرگ و میر ناشی از زخم پای دیابتی را بیشتر از آمار مرگ و میر ناشی از سرطان سینه و پروستات عنوان نمود و پرداختن به این مهم را در راس کار پژوهشکده فناوری‎های زخم و ترمیم بافت(یارا) دانست.
سپس دکتر نصیر دهقان، مشاور کسب و کار صندوق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم بعنوان منتور و داور رویداد، به ارائه سخنرانی در مورد چیستی استارتاپ ویکند، نحوه چگونگی ارائه ایده توسط شرکت‎کنندگان در رویداد و نیز چگونگی ملاک داوری‎ها پرداخت.
در ادامه دکتر محمدامیر امیرخانی، دبیر شورای راهبردی ستاد سلول‎های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اهمیت برگزاری رویدادهای استارتاپ ویکندی در این عرصه با محوریت شناسایی ایده های برتر و تقویت این ایده‎ها پرداخته و همین طور حول محورهای چالش و فرصت‎های حیطه ی زخم و ترمیم بافت و اهمیت آن در نظام سلامت توضیحاتی ارائه کرد.
دکترغلامرضا اسماعیلی جاوید، مدیر مرکز جامع ترمیم زخم و بافت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران نیز بعد از ارائه آمار مبتلایان به زخم پای دیابت و میزان هزینه‎های گزافی که این بیماران در مراحل مختلف متحمل می‎شوند، آموزش پرستاران تخصصی زخم را از لزوم های این حوزه عنوان نمود و پرداختن به مسئله زخم جهت پیش گیری از پیشرفت بیماری را بسیار ضروری دانست.
در ادامه جلسه ۱۶ تیم معرفی شده و به صورت اجمالی به ارائه ایده های خود پرداخته و پاسخگوی سئوالات داوران و دیگر حضار جلسه بودند.
درانتها از منتورینگ و داوران و نیز شرکت‎کنندگان رای‎گیری به عمل آمد که در نتیجه، ۷ تیم بعنوان ایده‎های برتر به این رویداد راه یافتند؛ این تیم ها در ایام ۱۴ و ۱۵ آذرماه به ارائه کامل ایده‎های خود می پردازند؛ از این بین، ۳ تیم بعنوان تیم‎های برتر شناخته شده و به ترتیب از جوایز ۳، ۲ و ۱ میلیون تومانی بهره‎مند خواهند شد. ضمن آنکه از جانب دکتر رضا حسین زاده، دبیر اجرایی کنگره زخم وترمیم بافت این ۷ تیم راه یافته به رویداد، از امتیاز شرکت رایگان در چهارمین کنگره بین‎المللی و ششمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران بهره‎مند می شوند.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، نخستین رویداد استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت در ایام ۱۴ و ۱۵ آذرماه با محوریت پوست، طب داخلی و جراحی، تکنولوژی‎های نوین در تشخیص، پیشگیری و درمان، مهندسی بافت، طب بازساختی، نانوتکنولوژی، علوم پایه، سلولی، مولکولی، توابخشی و پرستاری ادامه خواهد یافت.

منبع: