اولین استارتاپ ویكند زخم و ترمیم بافت مرگ و میر ناشی از زخم پای دیابتی بیشتر از سرطان سینه و پروستات

ربات كشاورز: نخستین رویداد استارتاپ ویكند زخم و ترمیم بافت 14 و 15 آذرماه انجام می شود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، افتتاحیه نخستین رویداد استارتاپ ویكند زخم و ترمیم بافت از طرف اعضای كانون كارآفرینی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران و پژوهشكده فناوری های زخم و ترمیم بافت (یارا) و با همكاری ستاد سلول‎های بنیادی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و پژوهشكده علوم غدد درون ریز و متابولیسم در دانشكده پزشكی این دانشگاه انجام شد.
در ابتدای جلسه كه با هدف ارائه آسانسوری، بوم كسب و كار، روش‎های ارزیابی ایده، استراتژی‎های ورود به بازار و ارائه سرمایه گذاران آموزش برگزار شد، دكتر سید مهدی طبایی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران به تشریح پروسه ایجاد و ترمیم انواع زخم ها پرداخته و با ارائه آمار، مرگ و میر ناشی از زخم پای دیابتی را بیشتر از آمار مرگ و میر ناشی از سرطان سینه و پروستات عنوان نمود و پرداختن به این مهم را در راس كار پژوهشكده فناوری‎های زخم و ترمیم بافت(یارا) دانست.
سپس دكتر نصیر دهقان، مشاور كسب و كار صندوق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هم بعنوان منتور و داور رویداد، به ارائه سخنرانی در مورد چیستی استارتاپ ویكند، نحوه چگونگی ارائه ایده توسط شركت‎كنندگان در رویداد و نیز چگونگی ملاك داوری‎ها پرداخت.
در ادامه دكتر محمدامیر امیرخانی، دبیر شورای راهبردی ستاد سلول‎های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اهمیت برگزاری رویدادهای استارتاپ ویكندی در این عرصه با محوریت شناسایی ایده های برتر و تقویت این ایده‎ها پرداخته و همین طور حول محورهای چالش و فرصت‎های حیطه ی زخم و ترمیم بافت و اهمیت آن در نظام سلامت توضیحاتی ارائه كرد.
دكترغلامرضا اسماعیلی جاوید، مدیر مركز جامع ترمیم زخم و بافت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران نیز بعد از ارائه آمار مبتلایان به زخم پای دیابت و میزان هزینه‎های گزافی كه این بیماران در مراحل مختلف متحمل می‎شوند، آموزش پرستاران تخصصی زخم را از لزوم های این حوزه عنوان نمود و پرداختن به مسئله زخم جهت پیش گیری از پیشرفت بیماری را بسیار ضروری دانست.
در ادامه جلسه ۱۶ تیم معرفی شده و به صورت اجمالی به ارائه ایده های خود پرداخته و پاسخگوی سئوالات داوران و دیگر حضار جلسه بودند.
درانتها از منتورینگ و داوران و نیز شركت‎كنندگان رای‎گیری به عمل آمد كه در نتیجه، ۷ تیم بعنوان ایده‎های برتر به این رویداد راه یافتند؛ این تیم ها در ایام ۱۴ و ۱۵ آذرماه به ارائه كامل ایده‎های خود می پردازند؛ از این بین، ۳ تیم بعنوان تیم‎های برتر شناخته شده و به ترتیب از جوایز ۳، ۲ و ۱ میلیون تومانی بهره‎مند خواهند شد. ضمن آنكه از جانب دكتر رضا حسین زاده، دبیر اجرایی كنگره زخم وترمیم بافت این ۷ تیم راه یافته به رویداد، از امتیاز شركت رایگان در چهارمین كنگره بین‎المللی و ششمین كنگره ملی زخم و ترمیم بافت جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران بهره‎مند می شوند.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران، نخستین رویداد استارتاپ ویكند زخم و ترمیم بافت در ایام ۱۴ و ۱۵ آذرماه با محوریت پوست، طب داخلی و جراحی، تكنولوژی‎های نوین در تشخیص، پیشگیری و درمان، مهندسی بافت، طب بازساختی، نانوتكنولوژی، علوم پایه، سلولی، مولكولی، توابخشی و پرستاری ادامه خواهد یافت.

منبع: