یك مقام مسئول در معاونت علمی: متخصصان ایرانی خارج از كشور تسهیلات مسكن دریافت می كنند

ربات كشاورز: معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مركز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه تسهیلات خرید یا ساخت مسكن به متخصصان ایرانی خارج از كشور آگاهی داد.

سید علی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این معاونت همواره برنامه هایی را برای همكاری با متخصصان ایرانی خارج از كشور از ۴سال گذشته آغاز نموده است.
وی با اشاره به اینكه عموما این افراد از دانشگاههای برتر بوده اند، عنوان كرد: افرادی كه از صد تا چهارصد دانشگاه برتر هستند، برمبنای رزومه انتخاب و از نظر داشتن فاكتورهای علمی و فناوری گلچین می شوند.
معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مركز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: این متخصصان در چارچوب شركتهای دانش بنیان و استارت آپ ها فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به اینكه در همین راستا تسهیلاتی را برای آنها در نظر داریم، بیان كرد: یكی از این تسهیلات، ارائه وام برای خرید یا ساخت مسكن می باشد.
حسینی اضافه كرد: دانش آموختگان، متخصصان، كارآفرینان و اساتید ایرانی خارج از كشور كه هم اكنون ساكن ایران نیستند یا اینكه از تاریخ بازگشت آنها به كشور بیشتر از دو سال نگذشته باشد می توانند این تسهیلات را دریافت نمایند.
وی اشاره كرد: دانش آموختگان دوره دكتری با كسب حداقل ۳۰۰ امتیاز و دانش آموختگان كارشناسی ارشد با كسب حداقل ۲۰۰ امتیاز مركز تعاملات بین الملل می توانند از این تسهیلات استفاده كنند.
به گفته معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مركز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میزان وام و شرایط تخصیص این وام مطابق با ابلاغ بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: