رئیس سازمان جهاددانشگاهی تهران در نمایشگاه بین المللی ایران متافو خبر داد ورود به عرصه تأمین ورق های ساخت بدنه خودرو

به گزارش ربات کشاورز رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان این که از دستاوردهای این نهاد دستیابی به دانش فنی تولید ورق های مورد نیاز برای ساخت بدنه خودرو است، اظهار داشت: تابحال شرکت های خودروسازی داخلی شماری از این ورق ها را از سازمان جهاد دانشگاهی تهران خریداری نموده و همچنان متقاضی هستند.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، دکتر سید علی طباطبایی در غرفه مرکز تحقیقات و فناوری فراوری مواد ویژه فلزی در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی «ایران متافو» با بیان این که بیشترین فعالیت سازمان جهاد دانشگاهی تهران در دو حوزه نفت و خودرو است، اظهار نمود: در حوزه خودرو بحث کاتالیست ها و ساخت مونولیت های فلزی همچون موارد حایز اهمیت است.
وی با اشاره به وجود تحریم ها در مورد آلیاژهای فلزی اظهار داشت: باید در شرایط کنونی با رفتاری هوشمندانه مانع از بروز خسارت ها و تهدیدهای ناشی از تحریم ها شد که در این صورت است که تهدید به فرصت تبدیل می شود.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با اعتقاد به این که کشور در زمینه آلیاژهای فلزی، نفت و صنعت نیازهای بیشماری دارد، اضافه کرد: از دیگر مواردی که مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد ویژه فلزی بر روی آن فعالیت می کند لوله های مغزی مورد استفاده در حفاری چاه نفت می باشد که این طرح یکی از ۳۱ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی است که از جانب دولت و مجلس به این نهاد واگذار شده است.
طباطبایی با بیان این که در ابتداء این طرح از جانب معاونت علمی ریاست جمهوری پشتیبانی شد و طرح و دانش اولیه آن در این نهاد به وجود آمد، اظهار نمود: بر این اساس در بستر طرح فناورانه لوله مغزی نمونه تولید و نتایج از صنعت مربوطه گرفته می شود که اگر نتایج مثبتی به دنبال داشت تولید انبوه آن شروع می شود.
وی استراتژی و رویکرد فناورانه سازمان جهاد دانشگاهی تهران را نیاز بازار دانست و اظهار داشت: این سازمان همواره می کوشد تا نیازهای بازار را شناسایی و بر روی پژوهش های موثر و مورد نیاز تمرکز کند و با دستیابی به دانش و تکنولوژی روز دنیا با تولیدات خود بازار مصرف را تأمین کند.