رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در پاسخ به دانشجویان: این دانشگاه در حوادث اخیر دانشجوی بازداشتی نداشته است

به گزارش ربات كشاورز رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در پاسخ به دانشجویی كه درباب دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر پرسش كرده بود، اظهار داشت: دانشگاه علم و فرهنگ در حوادث اخیر دانشجوی بازداشتی نداشته و برمبنای پیگیری كه بوسیله وزارت علوم انجام شده، كل دانشجویان بازداشت شده 36 نفر بوده اند كه از این تعداد 31 نفر آزاد شده اند و گفته شده كه پنج دانشجوی باقی مانده هم تا آخر هفته آزاد خواهند شد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، در آستانه روز دانشجو، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان علم و فرهنگ با حضور رئیس دانشگاه و معاون دانشجویی- فرهنگی درباب مسائل و دغدغه های دانشجویی انجام شد.
دكتر سعید هاشمی در این مراسم اشاره كرد: باید همه ما در دانشگاه یاد بگیریم كه چگونه باهم صحبت نماییم و در شرایط آرام و با انصاف نقد نماییم و معتقدیم باید به دور از تنش ها و هیجان های رایج با هم گفت و گو نماییم و در اصل بحث مناظرات دانشجویان با این هدف پایه گذاری شده است.
وی درباب ضرورت توجه به ایجاد تشكل های سیاسی اظهار داشت: دغدغه های سیاسی، اجتماعی دانشجویان حتما برای ما مهمست ولی این امر در گرو خواست و استقبال دانشجویان است و از آن جا كه دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دانشگاهی است، بایستی علاوه بر ضوابط وزارت علوم، بخشنامه ها و قوانین جهاد دانشگاهی هم درنظر گرفته شود ولی این امر حتما با مشورت و خرد جمعی مسئولین و دانشجویان قابل تحقق است.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ درباب درصد تحقق شعار دانشگاه كارآفرین اظهار داشت: بسترهای دانشگاه كار آفرین را در چارچوب بنیاد كسب و كار، پارك ملی فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و كانون كارآفرینی فراهم نموده ایم. بنیاد كسب و كار كه با هدف شكل گیری هسته های دانشجویی با كمك اعضای هیات علمی و مدیران این مجموعه شكل گرفته است و پارك ملی فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز از دیگر بسترهای مهمی است كه به وجود آمده و كانون كارآفرینی نیز توسط دانشجویان به وجود آمده ولی درصد واقعی تحقق بخشیدن و عملیاتی شدن شعار كارآفرینی اساسا به میزان استقبال و پشتكار دانشجویان وابسته است.
هاشمی درپاسخ به ضرورت توجه به دغدغه های سیاسی – اجتماعی دانشجویان اظهار داشت: اگر مجموعه ای دغدغه نداشته باشد روز مرگش خواهد بود ولی باید یادمان باشد كه این موارد در قالب قانون باشد و اگر غیر از این باشد هرج و مرج حاكم خواهد شد و سوءاستفاده كنندگان به اهداف خود می رسند.
وی درباب شورای صنفی دانشگاه اظهار داشت: با شورای صنفی دانشگاه موافقیم و برای آن اقدام كردیم ولی در این بحث بخشنامه وزارت علوم حرف آخر را می زند. طبق بخشنامه وزارت علوم اگر رای دهندگان به حدنصاب نرسند؛ شورای صنفی تشكیل نمی گردد و این امر در انتخابات قبلی دانشگاه صورت گرفت بدین سبب ایجاد تشكل صنفی به میزان استقبال دانشجویان از انتخابات این تشكل باز می گردد.
هاشمی درباره ضرورت توجه به ورزش دانشجویی نیز اشاره كرد: اداره تربیت بدنی دانشگاه حتما شكل خواهد گرفت و همین الان بیشترین حمایت ها از این بخش انجام می شود و ورزش دانشجویان برای ما اهمیت بالایی دارد و كسب مقام های مهم ورزش دانشجویی هم موید این امر است.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علم وفرهنگ، دكتر هاشمی در پاسخ سوال دانشجویان درباب محدودیت فضای دانشگاه اظهار داشت: در تلاش هستیم تا فضای مناسب تری برای دانشجویان تدارك ببینیم و این امر یكی از دغدغه های ما هم هست.
در این مراسم همین طور سئوالاتی درباب انتخاب واحد، دروس عمومی، دغدغه های صنفی و… عنوان شد كه همه پاسخ داده شد.

منبع: