رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در پاسخ به دانشجویان: این دانشگاه در حوادث اخیر دانشجوی بازداشتی نداشته است

به گزارش ربات کشاورز رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در پاسخ به دانشجویی که درباب دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر پرسش کرده بود، اظهار داشت: دانشگاه علم و فرهنگ در حوادث اخیر دانشجوی بازداشتی نداشته و برمبنای پیگیری که بوسیله وزارت علوم انجام شده، کل دانشجویان بازداشت شده ۳۶ نفر بوده اند که از این تعداد ۳۱ نفر آزاد شده اند و گفته شده که پنج دانشجوی باقی مانده هم تا آخر هفته آزاد خواهند شد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، در آستانه روز دانشجو، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان علم و فرهنگ با حضور رئیس دانشگاه و معاون دانشجویی- فرهنگی درباب مسائل و دغدغه های دانشجویی انجام شد.
دکتر سعید هاشمی در این مراسم اشاره کرد: باید همه ما در دانشگاه یاد بگیریم که چگونه باهم صحبت نماییم و در شرایط آرام و با انصاف نقد نماییم و معتقدیم باید به دور از تنش ها و هیجان های رایج با هم گفت و گو نماییم و در اصل بحث مناظرات دانشجویان با این هدف پایه گذاری شده است.
وی درباب ضرورت توجه به ایجاد تشکل های سیاسی اظهار داشت: دغدغه های سیاسی، اجتماعی دانشجویان حتما برای ما مهمست ولی این امر در گرو خواست و استقبال دانشجویان است و از آن جا که دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دانشگاهی است، بایستی علاوه بر ضوابط وزارت علوم، بخشنامه ها و قوانین جهاد دانشگاهی هم درنظر گرفته شود ولی این امر حتما با مشورت و خرد جمعی مسئولین و دانشجویان قابل تحقق است.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ درباب درصد تحقق شعار دانشگاه کارآفرین اظهار داشت: بسترهای دانشگاه کار آفرین را در چارچوب بنیاد کسب و کار، پارک ملی فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و کانون کارآفرینی فراهم نموده ایم. بنیاد کسب و کار که با هدف شکل گیری هسته های دانشجویی با کمک اعضای هیات علمی و مدیران این مجموعه شکل گرفته است و پارک ملی فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز از دیگر بسترهای مهمی است که به وجود آمده و کانون کارآفرینی نیز توسط دانشجویان به وجود آمده ولی درصد واقعی تحقق بخشیدن و عملیاتی شدن شعار کارآفرینی اساسا به میزان استقبال و پشتکار دانشجویان وابسته است.
هاشمی درپاسخ به ضرورت توجه به دغدغه های سیاسی – اجتماعی دانشجویان اظهار داشت: اگر مجموعه ای دغدغه نداشته باشد روز مرگش خواهد بود ولی باید یادمان باشد که این موارد در قالب قانون باشد و اگر غیر از این باشد هرج و مرج حاکم خواهد شد و سوءاستفاده کنندگان به اهداف خود می رسند.
وی درباب شورای صنفی دانشگاه اظهار داشت: با شورای صنفی دانشگاه موافقیم و برای آن اقدام کردیم ولی در این بحث بخشنامه وزارت علوم حرف آخر را می زند. طبق بخشنامه وزارت علوم اگر رای دهندگان به حدنصاب نرسند؛ شورای صنفی تشکیل نمی گردد و این امر در انتخابات قبلی دانشگاه صورت گرفت بدین سبب ایجاد تشکل صنفی به میزان استقبال دانشجویان از انتخابات این تشکل باز می گردد.
هاشمی درباره ضرورت توجه به ورزش دانشجویی نیز اشاره کرد: اداره تربیت بدنی دانشگاه حتما شکل خواهد گرفت و همین الان بیشترین حمایت ها از این بخش انجام می شود و ورزش دانشجویان برای ما اهمیت بالایی دارد و کسب مقام های مهم ورزش دانشجویی هم موید این امر است.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علم وفرهنگ، دکتر هاشمی در پاسخ سوال دانشجویان درباب محدودیت فضای دانشگاه اظهار داشت: در تلاش هستیم تا فضای مناسب تری برای دانشجویان تدارک ببینیم و این امر یکی از دغدغه های ما هم هست.
در این مراسم همین طور سئوالاتی درباب انتخاب واحد، دروس عمومی، دغدغه های صنفی و… عنوان شد که همه پاسخ داده شد.

منبع: